Budżet Obywatelski 2025: Piotrkowianie zgłosili 29 projektów
Mieszkańcy naszego miasta zgłosili aż 29 projektów do Budżetu Obywatelskiego na 2025 rok. Przez trzy tygodnie mieli możliwość przedstawienia swoich pomysłów, które teraz czeka dokładna weryfikacja. Wyniki zostaną ogłoszone na początku października.
  1. Zgłoszono 29 projektów do Budżetu Obywatelskiego.
  2. Podzielono je na pięć kategorii.
  3. Weryfikacja potrwa do 30 sierpnia.
  4. Głosowanie odbędzie się we wrześniu.

Budżet Obywatelski to doskonała okazja dla mieszkańców, aby wziąć udział w kształtowaniu swojego otoczenia. W tym roku zgłoszono 29 projektów, które mają szansę na realizację w 2025 roku. Wśród zgłoszonych pomysłów znalazły się zarówno inicjatywy ogólnomiejskie, jak i te dotyczące poszczególnych rejonów miasta.

Wśród projektów ogólnomiejskich możemy znaleźć propozycje takie jak Piotrkowski bieg uliczny dla dzieci i młodzieży, urzędomaty czy rowerowe pitstopy i murale. Pojawiła się również inicjatywa budowy pomnika "Rzezi Wołyńskiej" oraz zagospodarowania terenu wokół zbiornika Bugaj. Ciekawym pomysłem jest także projekt o nazwie "Historia Piotrkowa Trybunalskiego okiem młodych plastyków zamknięta w eko-muralach".

Projekty dotyczące Rodzinnych Ogrodów Działkowych (ROD) obejmują m.in. remont świetlicy ogrodowej ROD "Nasze Zdrowie", budowę sieci wodociągowej w ROD "Budowlani" oraz rewitalizację stawu w ROD im. T. Kościuszki.

W kategorii oświatowej zgłoszono takie projekty jak teren lekkoatletyczny z siłownią zewnętrzną przy Szkole Podstawowej Nr 13, plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 8 czy budowę szafek szkolnych dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 16. Ciekawą propozycją jest także "Park sportowy Krakówka" – przestrzeń sportu, rekreacji i wypoczynku dla mieszkańców.

W rejonie I zgłoszono m.in. projekt murali piotrkowskich sportowców oraz modernizację chodnika na ulicy Wojska Polskiego. W rejonie II mieszkańcy zaproponowali oświetlenie drogi pieszo-rowerowej wokół jeziora Bugaj oraz modernizację boisk na osiedlu Wierzeje.

Rejon III to m.in. budowa boiska do piłki nożnej i koszykówki obok DH Merkury, budowa miejsc postojowych przy ulicy Norwida oraz remont odcinka drogi miejskiej przy ulicy Złotej. W rejonie IV mieszkańcy zgłosili projekty takie jak toaleta w "Szczekanica Central - Park" oraz stworzenie Zielonego Zakątka na Szczekanicy.

Proces Budżetu Obywatelskiego przebiega zgodnie z harmonogramem. Projekty można było zgłaszać od 22 kwietnia do 13 maja, a ich weryfikacja potrwa do 30 sierpnia. Głosowanie odbędzie się między 9 a 23 września, a wyniki poznamy do 6 października.

Dzięki Budżetowi Obywatelskiemu mieszkańcy mają realny wpływ na rozwój swojego miasta, a zgłoszone projekty mogą znacząco przyczynić się do poprawy jakości życia w naszej lokalnej społeczności.


Źródło: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego