6401d82009265_o_large
Do depozytu piotrkowskiego Biura Rzeczy Znalezionych trafił ostatnio rower górski z wędkami, rower męski „Kross”, telefony: Motorola, Samsung, Xiaomi, Redmi oraz kluczyki samochodowe z logo Seat i Volkswagen. To jedne z wielu przedmiotów, które oczekują w biurze na swojego właściciela. Wszystkie „zguby” są do odebrania w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28.
 
Rowery, telefony, kluczyki samochodowe, laptopy, wózki czy wędki - to tylko niektóre przedmioty, które na swoich właścicieli oczekują w Biurze Rzeczy Znalezionych.

- Aby odebrać swoją własność z biura rzeczy znalezionych, należy skontaktować się telefonicznie: nr tel. 44 732 36 64. W rozmowie należy podać wszelkie cechy charakterystyczne przedmiotu, określić miejsce i czas zagubienia a w przypadku pieniędzy wskazać kwotę i nominały banknotów. Najlepiej, gdy będziemy dysponowali dokumentem lub innymi dowodami potwierdzającymi nasze prawo własności danej rzeczy - wyjaśniają urzędnicy.  

Jeżeli okaże się, że nasza zguba znajduje się w biurze rzeczy znalezionych, należy udać się na ul. Szkolną 28 z dowodem potwierdzającym, że zagubiony przedmiot jest rzeczywiście naszą własnością. Może to być dowód zakupu, podanie jakiejś bardzo charakterystycznej cechy, zdjęcie z przedmiotem, a w przypadku smartfona dodatkowym ułatwieniem będzie znajomość jego PIN-u.