DSC_3342
Piotrkowianie licznie stawili się dziś w Rynku Trybunalskim, aby wziął udział w oficjalnym rozświetleniu miejskiej choinki. Tym samym świąteczny klimat zawitał na piotrkowską Starówkę.
W środowe popołudnie punktualnie o godzinie 17.00 w samym sercu Piotrkowa odbyło się uroczyste rozświetlenie miejskiej choinki. Jeszcze na wiele minut przez oficjalnym odliczaniem piotrkowianie zaczęli gromadzić się wokół bożonarodzeniowego drzewka. Kiedy rozpoczęto odliczanie od 10 do 0 w centralnym punkcie Rynku Trybunalskiego, było obecnych już wielu mieszkańców miasta. Przyszły całe rodziny z małymi dziećmi. Dla najmłodszych czekały niespodzianki, w postaci kolorowanek, które wręczył prezydent Krzysztof Chojniak. Następnie rozpoczęły się wspólne sesje zdjęciowe na tle choinki.

To magiczne wydarzenie wniosło świąteczny nastrój na Rynek Trybunalskim. Dodatkowego uroku uliczkom Starówki dodają iluminacje świąteczne zainstalowane na latarniach. Strojenie miasta będzie trwało jeszcze przez najbliższych kilkanaście dnia, tak aby na "Przedświąteczne spotkanie piotrkowian", miasto było już przystrojone na święta. 
Przypominamy, że popularna "miejska wigilia", odbędzie się tradycyjnie w ostatnią niedzielę przed świętami Bożego Narodzenia, tj. 17 grudnia. Początek o godzinie 16:00.
Jednak sześć godzin wcześniej wystartuje Jarmark Trybunalski, na którym będzie można zrobić ostatnie przedświąteczne zakupy. Kupcy zainteresowani wystawieniem swojego stoiska podczas jarmarku mogą cały czas zgłaszać się w tej sprawie do Miejskiego Ośrodka Kultury.