DSC_8776
Przedszkole Samorządowe nr 1 im. Jana Brzechwy świętuje 50-lecie działalności. Uroczystości jubileuszowe zorganizowano w środę (15.11) w siedzibie placówki. Były występy grup przedszkolnych, słodkie niespodzianki i wspólna zabawa.
 
Przedszkolaki dla gości przygotowały widowisko „Witajcie w naszej bajce” oraz sportowe pokazy taneczne. Były także słodkie, kolorowe przekąski, tort oraz prowadzona przez byłych podopiecznych zabawa dla dorosłych „Koło fortuny”. Nie obyło się też bez kwiatów, życzeń i podziękowań.

- Dziękuje wszystkim pracownikom, partnerom wspierającym działalność placówki, przyjaciołom przedszkola, emerytom, którzy odeszli na zasłużony odpoczynek, rodzicom, babciom i dziadkom, absolwentom, dzieciom oraz wszystkim, którzy wspierają placówkę i przyczynili się do tego, że możemy świętować tak dostojny jubileusz – mówił podczas uroczystości prezydent miasta Krzysztof Chojniak.

- Cały czas staramy się, aby dzieci chodzące do naszego przedszkola czuły się jak w domu, co sprzyja przyswajaniu wiedzy i lepszemu rozwijaniu się. Chcemy też, aby nasi podopieczni mieli poczucie własnej wartości oraz nie traciły tej dziecięcej radości w przyszłych latach. Dziękuję wszystkim, którzy nas wspierają przez te lata przyczyniając się do tego, że nasi podopieczni chętnie wracają do naszego przedszkola – mówiła podsumowując uroczystości dyrektor przedszkola Agnieszka Rogut.

Przedszkole powstało w 1974 roku z połączenia dwóch przedszkoli znajdujących się przy ulicy Złotej i Roosevelta. Uchwałą Nr XXXI / 528 / 2000 Rady Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim z 29 grudnia 2000 r. placówka otrzymała imię "Jana Brzechwy". Uroczystość nadania imienia odbyła się 6 kwietnia 2001 r. W przedszkolu jest 6 oddziałów w tym jeden oddział "O". Od 1979 roku jednostka pełni funkcję Przedszkola Ćwiczeń dla studentów Studium Wychowania Przedszkolnego i Akademii Piotrkowskiej.