Dlaczego wręczamy dzieciom prezenty na święta?

Chrześcijańska tradycja wręczania prezentów rozpoczęła się wraz ze świętym Mikołajem – chociaż może się to wydawać dość zaskakujące, mężczyzna był postacią autentyczną. Mikołaj z Miry urodził się w 270 roku, w niezwykle majętnej rodziny. Po zostaniu biskupem, wykorzystał swoją pozycję do tego, by nieść charytatywną pomoc potrzebującym, niezależnie od ich statusu społecznego. Święty miał również zwyczaj dawać upominki dzieciom, by móc zobaczyć radość na ich twarzach. O żywocie biskupa z Miry krąży wiele legend, które stały się popularne dzięki przedstawieniom wystawianym 6 grudnia, mniej więcej od IX wieku. W Polsce, zwyczaj obdarowywania najmłodszych słodyczami oraz dewocjonaliami w grudniu, na dobre zadomowił się w kulturze od XVIII wieku i dzień ten traktowany był jako święto. Tak jest do dziś; dokładnie 6 grudnia, dzieci otrzymują mniejsze lub większe upominki, które wywołują uśmiechy na ich twarzach. Co podarować maluchowi na święta?

Prezenty na święta dla najmłodszych – bajkowe opowieści

Jednym z ciekawych prezentów świątecznych jest spersonalizowana księga baśni ze zdjęciem dziecka na okładce i kreatywnym nadrukiem. Ten doskonały upominek dla mola książkowego mieści w sobie 12 kultowych opowieści, które są w stanie przenieść dziecko w świat kolorowych bajek i baśni. Książka to zawsze dobry pomysł, zwłaszcza, że czytanie maluchowi rozwija jego wyobraźnię, pozytywnie wpływając na jego dalszy rozwój. Twarda okładka stanowi doskonałą ochronę dla kolorowych kartek pełnych ciekawych ilustracji, które przeniosą dziecko w bajkowy świat pełen gadających zwierząt, wróżek oraz pięknych księżniczek czekających na miłość swojego życia. Książkowe prezenty na święta dla dzieci to znakomity pomysł zwłaszcza wtedy, gdy maluch wykazuje zainteresowanie opowieściami.

Prezenty na święta dla najmłodszych – bajkowe opowieści

Kreatywne prezenty na święta, czyli co podarować maluchowi?

Szukając drobnego upominku dla dziecka, które przeżywa swoje pierwsze Mikołajki, warto pomyśleć o czymś przydatnym i wyjątkowo twórczym. Jeżeli pragniesz podarować maleństwu oryginalny upominek, warto zdecydować się na prezenty ze sklepu Murrano, na które można nanieść specjalny grawerunek. W roli takiego upominku dla małego dziecka świetnie sprawdzi się świnka-skarbonka, wykonana z bezpiecznego polietylenu. W przeciwieństwie do standardowych figurek, ten rodzaj schowka na pieniądze wcale nie wymaga rozbijania na drobny mak! Aby wyjąć nazbierane przez dziecko oszczędności, wystarczy jedynie odkręcić ryjek do wyciągania pieniędzy. Intensywny kolor i uroczy kształt figurki na pewno zainteresuje ciekawe świata dziecko, czyniąc pierwszy mikołajkowy prezent udanym.

Kreatywne prezenty na święta, czyli co podarować maluchowi?

Prezenty na święta dla nastolatków – jak zaskoczyć swoje dziecko?

Mikołajki już tuż, tuż, a ty zastanawiasz się nad tym, jakie prezenty wręcza się dziś nastolatkom? Wybór odpowiedniego upominku w tej kategorii stanowi nie lada wyzwanie, jednak z pomocą przybywa sklep Murrano, posiadający szereg propozycji na prezent dla dzieci, które wkraczają w okres nastoletni. Przykładem takiej świątecznej niespodzianki może być stylowa, bawełniana torba z magicznym nadrukiem, która będzie towarzyszyć dziecku podczas wycieczek czy nawet w szkole. Wystarczy wybrać projekt dedykacji, aby stworzyć podarunek, jakiego dziecko nie zapomni! Świetnym uzupełnieniem upominku może być spersonalizowany notes, w którym nastoletnia pociecha będzie zapisywać swoje przygody, sekrety czy zadania, jakie czekają na nią w najbliższym czasie. Prezenty na święta takie jak Mikołajki to często drobiazgi, które mają uprzyjemnić czas oczekiwania na święta Bożego Narodzenia – dobrze, by odpowiadały zainteresowaniom pociechy i wywoływały na jej twarzy szeroki uśmiech!

Prezenty na święta dla nastolatków – jak zaskoczyć swoje dziecko?