DSC_7876 (1)
Miniony weekend (16-17.09) w naszym mieście odbywał się pod znakiem myślistwa. A to wszystko za sprawą pikniku zorganizowanego przez Polski Związek Łowiecki, jaki odbył się przed Mediateką 800-lecia. Pogoda dopisała więc piotrkowianie tłumnie skorzystali z atrakcji przygotowanych przez orgazniatorów.
Myśliwski weekend w naszym mieście rozpoczął się od uroczystego otwarcia V Konkursu Sygnalistów Myśliwskich im. A. Rokickiego. W sobotę o godz. 14.00 z Rynku Trybunalskiego wystartował przemarsz sygnalistów do Zamku Królewskiego. Tutaj zaplanowanoi przesłuchania konkursowe. Przesłuchano solistów w klasie D,C,B,A mistrzowskiej gry na rogu myśliwskich oraz zespoły w klasie C,B,A,G.
Wieczorem w auli Akademii Piotrkowskiej im. Jana Olszewskiego podczas wykładu, przybliżono sylwetkę Andrzeja Rokickiego, patrona konkursu. Następnie na sali rozbrzmiał koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej z gośćmi. Zwieńczeniem dnia było ogłoszenie wyników konkursów sygnalistów. 
Nagroda Prezydenta Krzysztofa Chojniaka dla Arcymistrza w Mistrzowskiej Grze na rogu myśliwskim trafiła w ręce Adama Jażdżewskiego.

W niedzielę na placu przed Mediateką 800-lecia odbył się piknik myśliwski. Pogoda dopisała, więc piotrkowianie tłumnie skorzystali z atrakcji przygotowanych przez orgazniatorów. W programie znalazły się  m.in.: wystawa „Co roku rykowisko”, pokazy psów myśliwskich i sokolników, dzika kuchnia Kuby Wolskiego, stoiska kół łowieckich, konkursy, dmuchańce oraz wiele innych. W ramach pikniku myśliwskiego z okazji 100-lecia zjednoczonego łowiectwa w Polsce odbył się również koncert muzyki myśliwskiej.

Polski Związek Łowiecki to organizacja, która w tym roku obchodzi swoje 100-lecie istnienia. Liczy ponad 120 000 członków, z czego prawie 5 000 stanowią kobiety.
Wraz z rosnącą świadomością społeczną dotyczącą ekologii, w szeregi Zrzeszenia rok rocznie wstępuje kilka tysięcy osób, które chętnie włączają się w wiele akcji służących zachowaniu i ochronie rodzimego ekosystemu. Polscy myśliwi prowadzą edukację ekologiczną, są zaangażowani społecznie i chętnie włączają się w działalność charytatywną PZŁ - czytamy na stronie Polskiego Związku Łowieckiego