DSC_8102 (1)
Pojazdy, samoloty, okręty oraz różnego rodzaju obiekty – w miniaturze – można było obejrzeć podczas memoriału Tadeusza Dąbrowskiego, który  w miniony weekend (16-17.09) odbył się w ZSP 4. Na festiwalu zaprezentowane zostały modele redukcyjne z kartonu i plastiku, w tym modele science fiction.
Modelarstwo to bez wątpienia hobby czasochłonne, które wymaga cierpliwości, koncentracji i precyzji przy pracy z detalicznymi elementami. Poświęcony czas oraz wysiłek wykonywany podczas tego zajęcia, z pewnością owocuje przy efekcie pracy. Efekty pracy artystów mogliśmy podziwiać na memoriale Tadeusza Dąbrowskiego. Festiwal odbywał się w miniony weekend (16-17.09) w ZSP 4 przy ul. Sienkiewicza 10/12. Obejmował on wystawę modeli redukcyjnych z kartonu i plastiku w tym modele science fiction oraz konkurs, w którym Jury Europejskiego Stowarzyszenia Modelarzy wybierało najciekawszy model festiwalu. Puchar Prezydenta Miasta otrzymał Sławomir Sołtysiak.

Podczas festiwalu w uznaniu szczególnych zasług dla miasta Piotrkowa Trybunalskiego, prezydent Krzysztof Chojniak wspólnie z radnym Lechem Kaźmierczakiem wręczyli Europejskiemu Stowarzyszeniu Modelarzy Brązowy Medal Honorowy Piotrkowa Trybunalskiego przyznany przez Radę Miasta.