pikpiknik
Pokazy psów myśliwskich i sokolników, dzika kuchnia oraz konkurs sygnalistów myśliwskich – to tylko część wydarzeń jakie czekają podczas pikniku myśliwskiego, który już w najbliższy weekend odbędzie się w naszym mieście.
Nadchodzący weekend w naszym mieście zapowiada się myśliwskim klimacie. A to za sprawą pikniku, który odbędzie się w najbliższą niedzielę (17.09) na placu przed Mediateką 800-lecia. Impreza rozpocznie się od godz. 13.00, a w programie znajdą się m.in.: wystawa „Co roku rykowisko”, pokazy psów myśliwskich i sokolników, dzika kuchnia Kuby Wolskiego, stoiska kół łowieckich, muzyka myśliwska oraz wiele innych. Tego dnia o godz. 15.30 podsumowany zostanie także V. Konkurs Sygnalistów Myśliwskich im. A. Rokickiego.

Wyżej wspomniany konkurs rozpocznie się dzień przed zapowiedzianym piknikiem tj. w sobotę (16.09). Otwarcie konkursu będzie miało miejsce w Rynku Trybunalskim, a zainauguruje go przemarsz sygnalistów do Muzeum (Plac Zamkowy 4). Początek o godz. 14.00.
Następnie w programie konkursu znalazły się kolejno:
  • 14.30 – przesłuchania solistów w klasie D,C,B,A. Przesłuchania zespołowe w klasie C,B,A,G. Mistrzowska gra na rogu myśliwskim.
  • 19.00 – Aula Akademii Piotrkowskiej im. Jana Olszewskiego (ul J. Słowackiego 114/118). Wstęp wolny.
             - prezentacja sylwetki Andrzeja Rokickiego,
             - koncert Piotrkowskiej Orkiestry Kameralnej z gośćmi,
             - ogłoszenie wyników konkursu sygnalistów.
 
Więcej informacji o wydarzeniu na plakatach poniżej.