bud2023-1693904686
Od dzisiaj (11 września) można oddawać głosy na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Każdy mieszkaniec miasta może oddać 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów. Głosujemy wyłącznie za pośrednictwem strony piotrkowianiedecyduja.pl.
 


Trwa 9. edycja piotrkowskiego Budżetu Obywatelskiego. Od dzisiaj (11 września) można głosować na projekty Budżetu Obywatelskiego 2023. Przez dwa tygodnie mieszkańcy naszego miasta będą mogli oddać łącznie 5 głosów, po 1 na każdą kategorię projektów.
Głosować można na dwa projekty ogólnomiejskie, dwa rejonowe, dwa ROD i dziewięć oświatowych, z czego cztery dotyczące szkół oraz pięć dotyczących przedszkoli. Tak przedstawia się lista propozycji projektów zweryfikowanych pozytywnie, spośród których piotrkowianie wybiorą te do realizacji.
Głos można oddać wyłącznie za pośrednictwem strony piotrkowianiedecyduja.pl. Nazwiska dwuczłonowe należy wpisać w formie - spacja, myślnik, spacja - aby program poprawnie zapisał głos.
 
Projekty :
 OGÓLNOMIEJSKIE
- Czytanie na ekranie - TO LUBIĘ!
- Zagospodarowanie zbiornika Bugaj - pomosty dla wędkarzy wraz z małą przystanią do wodowania łódek

REJONOWE
- Modernizacja placu zabaw i przyległych boisk przy ul. Jeziornej 39 (Rejon II)
- Park sportowo – rekreacyjny „Pocket Park” (Rejon IV)
 
OŚWIATOWE
a) SZKOLNE
- Miasteczko rowerowe - zasady ruchu drogowego dla każdego na terenie Szkoły Podstawowej Nr 16 w Piotrkowie Trybunalskim
- Boisko wielofunkcyjne wraz z terenem lekkoatletycznym przy Szkole Podstawowej Nr 13 im. Trybunału Koronnego w Piotrkowie Trybunalskim
- Szkolne Obserwatorium Astronomiczne im. Zbigniewa Solarza przy Szkole Podstawowej nr 8 im. Emilii Plater w Piotrkowie Trybunalskim
- Boisko do piłki siatkowej przy III Liceum Ogólnokształcącym
 
b) PRZEDSZKOLNE
- Plac zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 8
- Edukacja na świeżym powietrzu- Utworzenie „Zielonej Klasy" przy Przedszkolu Samorządowym nr 5 w Piotrkowie Trybunalskim
- Park doświadczeń na terenie Przedszkola Samorządowego nr 7 w Piotrkowie Trybunalskim
- Wysportowany i szczęśliwy przedszkolak
- Wymiana ogrodzenia oraz doposażenie placu zabaw przy Przedszkolu Samorządowym nr 11

RODZINNE OGRODY DZIAŁKOWE
- Rewitalizacja stawu ROD im. T. Kościuszki
- „DLA NIEJ I DLA NIEGO” - modernizacja budynku ogrodowego
 
Głosowanie potrwa w dniach 11 września – 25 września 2023 r. Głosujemy wyłącznie za pośrednictwem strony piotrkowianiedecyduja.pl.
 
Przypominamy, że w tegorocznej edycji do dyspozycji mieszkańców jest 2 mln 927 tys. zł. Na projekt ogólnomiejski będzie przeznaczone 800 tys. zł. Na przedsięwzięcia rejonowe przypadnie po 350 tys. zł na każdy z 4 rejonów.
Nowością tej edycji jest wyodrębnienie z kategorii projektów oświatowych dwóch podkategorii: a) dotyczące szkół b) dotyczące przedszkoli. Pula pieniędzy jaka w 2023 r. przypada na szkoły to 400 tys. zł, zaś na przedszkola – 227 tys. zł. Pula środków na rodzinne ogrody działkowe wynosi 100 tys. zł.