Wynajem dźwigu? Najlepiej z operatorem

Choć nic nie stoi na przeszkodzie, żeby wynajmować dźwigi bez operatora, to jednak w większości przypadków korzysta się z pełnej obsługi. Dlaczego jest to tak istotne i jakie zalety ma takie rozwiązanie?

Płynna realizacja wymagających projektów

Kiedy wynajmuje się dźwigi Łódź do realizacji najbardziej skomplikowanych zadań, ważne jest, żeby korzystać z najlepszego sprzętu, ale doświadczenie operatora też trudno przecenić. I nie chodzi tylko o jego staż pracy, ale też obycie z konkretnym urządzeniem. Choć uprawnienia wydawane są na całe klasy sprzętu, to jednak przy wynajęciu dźwigu z operatorem ma się pewność, że osoba, która będzie obsługiwała dźwig, zna konkretną maszynę i będzie płynnie oraz sprawnie realizować nawet zadania wymagające maksymalnej precyzji. Wbrew pozorom nawet dwa dźwigi tej samej klasy mogą pracować nieco inaczej i przy większości projektów operatorzy to zauważą. Wyczucie dźwigu jest bardzo ważne, jeśli na przykład nie ma się za dużo miejsca do dyspozycji albo przenosi ekstremalnie drogie elementy,

Łatwiejsza organizacja

Decydując się na współpracę z najlepszą firmą, można mieć pewność, że i dźwig, i operator, będą do dyspozycji w przewidzianym czasie. To o tyle ważne, że kiedy wynajmuje się dźwig bez operatora, a tego ostatniego zatrudnia we własnym zakresie, mogą pojawić się problemy, jeśli maszyna dotrze na miejsce, ale operator już nie. To generuje dodatkowe koszty, a często też poważnie opóźnia wykonanie projektów. Decydując się na wynajem dźwigu z operatorem, składa się odpowiedzialność za to na partnera biznesowego – stąd zresztą konieczność wyboru odpowiedniej, czyli doświadczonej i wiarygodnej firmy. Jest to też uproszenie księgowe i kadrowe, nie trzeba się też martwić, że angażowany na pojedyncze zlecenia operator nie będzie mógł przyjąć jakiegoś zlecenia. Wynajmując dźwig z operatorem, po prostu ma się pewność realizacji zadania.

Będzie taniej

Stawki operatorów są zróżnicowane, natomiast ogólnie zaangażowanie operatora przy krótkim projekcie wymaga ustalenia wyższej stawki jednostkowej. To zresztą zależność znana w całej branży, natomiast decydując się na wynajem dźwigu z operatorem, w ogóle można nie zajmować się takimi szczegółami. Stawka zostanie ustalona już na wstępie i nie licząc dodatkowych zniżek na przykład przy długoterminowym wynajmie dźwigu, nie będzie się szczególnie dynamicznie zmieniała. Koszty będą więc nie tylko niższe, ale też bardziej przewidywalne i już samo to w wielu przypadkach byłoby wystarczającym argumentem.

Niektóre firmy w ogóle nie wynajmą dźwigu bez operatora – chcą też mieć pewność, że drogim przecież sprzętem będzie posługiwał się ich sprawdzony specjalista. Taki układ będzie korzystny dla obu stron.