336890688_541899831162154_7288141185904043454_n
Postęp prac przy modernizacji al. M. Kopernika idzie zgodnie z harmonogramem. W ostatnim czasie na drodze pojawiły się nowe krawężniki oraz  po stronie południowej stare płyty zastąpił chodnik z kostki brukowej. Niebawem jezdnie pokryje również asfalt.
Al. M. Kopernika są jedną z 12 dróg, która w tym roku przejdzie gruntowną modernizację w ramach szerszego przedsięwzięcia. W ostatnim czasie na placu budowy drogowcy zerwali stare płyty oraz w większej części ułożyli - po południowej stronie traktu - chodnik z kostki brukowej. Na drodze częściowo wymienione zostały również krawężniki.
- Prace brukarskie nabierają realnego kształtu, a to oznacza, że modernizacja traktu przebiega zgodnie z harmonogramem. Tuż po świętach zajmiemy się jezdnią, wówczas roboty obejmą usunięcie starej nawierzchni, wzmocnienie podbudowy i wykonanie nowego dywanika asfaltowego – przybliżają pracownicy ZDiUM.

W związku z trwającymi pracami na wspomnianym odcinku apelujemy do kierowców o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac i zdjęcie nogi z gazu.

W najbliższych miesiącach swoje oblicze w ramach szerszego przedsięwzięcia, na które miasto pozyskało dofinansowanie zewnętrzne zmienią także:
1. Belzacka - od ul. Kostromskiej do Armii Krajowej,
2. Jagiellońska,
3. Wronia - od ul. Roosevelta do pętli autobusowej,
4. Wojska Polskiego - od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej,
5. Dmowskiego - od ul. Złotej do ul. Częstochowskiej,
6. Dmowskiego - od ul. Górniczej do Kostromskiej,
7. Reymonta
8. Modrzewskiego - od ul. Zamenhofa do ul. Kostromskiej,
9. Słowackiego - od ul. Jedności Narodowej do ul. Zamenhofa,
10. Wojska Polskiego - od ul. 800-lecia do ul. Kostromskiej,
11. 25 Pułku Piechoty.