DSC_8173
W ostatnich dniach przy kasach urzędu zaczęło gromadzić się więcej osób, którzy do magistratu przychodzą przede wszystkim po to, aby zapłacić za podatek od nieruchomości. Przypominamy, że tej i wielu innych płatności - bez prowizji - możemy dokonać w placówkach Poczty Polskiej i przez internet.
W ostatnim dniach w Urzędzie Miasta, a dokładniej przy urzędowych kasach zauważalny jest zwiększony ruch osób przez co zaczynają tworzyć się kolejki. To efekt przypadającej na połowę marca wpłaty pierwszej raty za podatek od nieruchomości.
- Dlatego, aby zaoszczędzić swój czas, i uniknąć stania w kolejkach zachęcamy do skorzystania z alternatywnych form płatności - apelują urzędnicy. - Są one dużo wygodniejsze i równie dostępne - dodają.

Wpłat na rachunki bankowe można dokonywać przez internet. Jednak dla osób, które nie czują się na siłach, aby wykonać przelew samodzielnie za pomocą drogi elektornicznej istnieje dodatkowe udogodnienie. Wszystkie opłaty na rzecz naszego urzędu można dokonywać w każdej placówce Poczty Polskiej na terenie kraju (zarówno gotówką, jak i kartą płatniczą). Oczywiście od transakcji nie pobierana jest prowizja!

Bez konieczności wizyty w Urzędzie Miasta m.in. za podatek od nieruchomości, za odpady komunalne  można zapłacić:
- w dowolnej placówce pocztowej na ternie miasta i całego kraju (bez prowizji)
- przelewem internetowym ze strony własnego banku;
- przez stronę internetową Biura Obsługi Mieszkańców www.bom.piotrkow.pl,  zakładka e-płatności (piotrkow.oplatyurzedowe.pl).

Przypominamy, że od nowego roku obsługę bankową Urzędu Miasta oraz jednostek podległych prowadzi Santander Bank Polska S.A. W związku z tym zmieniły się numery rachunków bankowych Miasta. Wykaz numerów kont bankowych dostępny jest TUTAJ.