DSC_7458
Zerwanie starej nawierzchni jezdni, uzupełnienie elementów podbudowy drogi, wykonanie nowej nakładki asfaltowej oraz wymiana chodników - to zakres prac, jakie trwają na ul. Reymonta. Inwestycja jest już mocno zaawansowana.
Ulica Reymonta jest jedną z 12 dróg, która w tym roku przejdzie gruntowną modernizację w ramach szerszego przedsięwzięcia. Pierwszy etap prac obejmuje wymianę krawężników oraz chodników po obu stronach ulicy.
- Roboty rozpoczęliśmy od wymiany krawężników i chodnika po stronie wschodniej drogi. Następnie drogowcy przejdą na przeciwną stronę i wykonają ten sam zakres prac, po czym zerwiemy starą nawierzchnię, wzmocnimy konstrukcję drogi i wylejemy asfalt - wyliczają pracownicy Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta.

Remontowany fragment został wyłączony z ruchu samochodowego. - Zakaz ruchu nie dotyczy dojazdu do posesji zlokalizowanych wzdłuż remontowanego odcinka drogi - zaznaczają w ZDiUM. 
Apelujemy o zwracanie uwagi na tymczasowe oznakowanie oraz zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie prowadzonych prac.

W najbliższych miesiącach swoje oblicze zmienią także:
1. Belzacka - od ul. Kostromskiej do Armii Krajowej,
2. Jagiellońska,
3. Wronia - od ul. Roosevelta do pętli autobusowej,
4. Wojska Polskiego - od ul. Jerozolimskiej do ul. Wolborskiej,
5. Dmowskiego - od ul. Złotej do ul. Częstochowskiej,
6. Dmowskiego - od ul. Górniczej do Kostromskiej,
7. Kopernika - od al. 3 Maja do ronda Sulejowskiego,
8. Modrzewskiego - od ul. Zamenhofa do ul. Kostromskiej,
9. Słowackiego - od ul. Jedności Narodowej do ul. Zamenhofa,
10. Wojska Polskiego - od ul. 800-lecia do ul. Kostromskiej,
11. 25 Pułku Piechoty.