W Twoim przedsiębiorstwie wózki widłowe to podstawa? Wszystko układa się dobrze, dopóki Twój pojazd nie ulegnie awarii. W tej sytuacji, jak i wielu innych warto zdecydować się na wynajem widlaków. Rozwiązanie to nie pozwoli Ci zachować ciągłość pracy i nie narazi Cię na nieprzyjemności ze strony niezadowolonych kontrahentów.

Wynajem wózków widłowych to opłacalna decyzja czy strata pieniędzy? Przekonaj się!

Wynajem wózków widłowych — dla kogo to dobra opcja?

Z wynajmu wózków widłowych skorzystają zarówno małe, średnie, jak i duże przedsiębiorstwa. To świetne rozwiązanie w przypadku, kiedy nie chcesz inwestować we własny sprzęt lub gdy widlaków używasz okazjonalnie.

Jeśli chodzi o wynajem wózków widłowych, nie istnieją ograniczenia. Wypożyczyć pojazd mogą wszystkie firmy, w których zatrudnione są osoby posiadające uprawnienia UDT do kierowania widlakami. Nie oznacza to, że wózki widłowe nie są przeznaczone dla osób indywidualnych — jest wręcz przeciwnie! Jeśli tylko dysponujesz zezwoleniem na prowadzenie tego typu pojazdów, także możesz zdecydować się na ich wynajem.

W jakich sytuacjach wypożyczyć widlaki?

Wynajem wózków widłowych potraktuj jako alternatywę dla ich zakupu. Takie rozwiązanie sprawdzi się zwłaszcza w przypadku przedsiębiorstw, które dopiero rozpoczynają swoją działalność na rynku. Jeśli rozkręcasz biznes i nie chcesz od razu ponosić ogromnych kosztów, wypożycz wózki widłowe.

Z opcji wynajmu wózków widłowych skorzystają także te firmy, które tego typu pojazdów używają sporadycznie lub okresowo — kilka razy w roku lub przez kilka dni w miesiącu. W takiej sytuacji opłaca się wypożyczyć widlaka, ponieważ inwestycja w nowe pojazdy mogłaby się nie zwrócić.

Na wynajem widlaków warto się zdecydować również wtedy, kiedy nie masz wystarczająco dużo miejsca, aby przechowywać pojazdy. Po skończonych pracach po prostu je oddajesz.

A co w przypadku, gdy zamierzasz powiększyć flotę, jednak nie stać Cię na tak duży wydatek? Wtedy także z pomocą przychodzi wynajem wózków widłowych.

Oczywiście wypożyczenie widlaka jest koniecznością także wtedy, kiedy Twoje pojazdy uległy awarii. Pilnie potrzebujesz widlaków, ale nie możesz sobie pozwolić na to, aby kupić nowe.

Wynajem widlaków to także sprawdzian dla pojazdów i Twojego biznesu. Dzięki możliwości ich wypożyczenia przekonasz się, czy wózki widłowe są przystosowane do pracy w Twoim przedsiębiorstwie.

Dlaczego warto wynająć wózki widłowe?

Wiesz już, w jakich sytuacjach warto wypożyczyć widlaki. Co jednak przemawia za tym, aby zdecydować się na ich wynajem? Kiedy wypożyczysz widlaki, oszczędzisz. Wydasz znacznie mniej pieniędzy niż gdybyś kupił nowe pojazdy. Co więcej, odpadną Ci koszty związane z serwisowaniem i okresowymi przeglądami maszyn.

Ponieważ firma wynajmująca odpowiada za pojazdy, Ty nie martwisz się ich serwisowaniem i regularnymi kontrolami stanu technicznego. W przypadku awarii wynajętego widlaka otrzymujesz inny pojazd. Tym samym ograniczasz przestoje w pracy i nie nadwyrężasz budżetu firmy.

Wynająć możesz wszystkie rodzaje widlaków, czyli paletowe elektryczne, spalinowe, terenowe i boczne. To Ty wybierasz typ podnośników — decydujesz, czy mają być teleskopowe, czy ruchome.

Sporym plusem wynajmu wózków widłowych jest elastyczność. Wypożyczasz pojazd na kilka tygodni lub na kilka miesięcy (wynajem krótko- i długoterminowy).

Wynajem widlaka — na jakie kwestie zwrócić uwagę?

Wynajem widlaków wcale nie oznacza, że utoniesz w morzu formalności. Mimo że pojazd otrzymujesz praktycznie od ręki, nie bądź pochopny. Są pewne kwestie, które warto zweryfikować, zanim wypożyczysz maszynę.

Kluczowa jest cena, marka i udźwig wózka widłowego. Kiedy wypożyczasz widlaki, dowiedz się, jakie usługi gwarantuje Ci umowa, a za jakie dodatkowo masz zapłacić. Sprawdź, kiedy ostatnio serwisowano maszynę i jakie części zamienne zastosowano.

Wynajem widlaków przychodzi w sukurs przedsiębiorstwom, które nie dysponują wystarczającym budżetem na zakup maszyny, ale potrzebują tego typu pojazdów. Tylko od Ciebie zależy, jaki typ widlaka wypożyczysz, na jak długo i na jakich zasadach. To opłacalna decyzja.

Sprawdź naszą ofertę na stronie https://cswim.pl/982-wynajem-wozkow-widlowych