FRANCZYZOBIORCY kzg piotrków trybunalski
Startuje 12 edycja międzynarodowego wydarzenia “Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”, podczas którego dzieci i młodzież uczona jest programowania. Akcja zawita do Piotrkowa po raz 4. Organizatorzy czekają na zgłoszenia. Udział w kursie jest bezpłatny.
Piotrków Trybunalski jest jednym z 90 polskich miast do których zawita akcja "“Koduj z Gigantami - Retroprogramowanie”.
- w Piotrkowie Trybunalskim widzimy większe zainteresowanie tym wydarzeniem. Dzieci i młodzież uczęszczająca na nasze zajęcia, robi niewyobrażalne postępy w programowaniu. Jest to ważny element ich rozwoju, który w przyszłości będzie miał odzwierciedlenie w ukończeniu dobrej uczelni, co będzie skutkowało znalezieniem wymarzonej pracy - mówi Karolina Abram, właściciel placówki w Piotrkowie Trybunalskim.

Zapisy na wydarzenie możliwe są na stronie www.kodujzgigantami.pl. Zajęcia będą odbywać się w placówce przy ulicy Narutowicza 18A/7.

W zajęciach specjalnie dostosowanych do grup wiekowych, mogą wziąć udział uczniowie szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych w wieku od 7 do 19 lat. Dla uczestników warsztatów będzie to zatem okazja, aby postawić pierwsze kroki w programowaniu, ale też poznać gry, którymi zachwycali się ich rodzice oraz dowiedzieć się wiele ciekawostek o technologiach, w jakich były tworzone. Rodzice natomiast będą mogli wybrać się w sentymentalną podróż i przypomnieć sobie tytuły ulubionych rozgrywek, a także wziąć udział w edukacyjnym webinarze z psychologiem dziecięcym o uzależnieniu dzieci od gier i komputerów.

Honorowy patronat nad tegorocznym wydarzeniem objął Prezydent Miasta Krzysztof Chojniak.