Piotrkowscy policjanci prowadząc działania pn. „Trzeźwy poranek” poddali badaniu na trzeźwość ponad 100 kierowców. Podczas jednej z interwencji zatrzymali 54-latka. Mężczyzna kierował zestawem ciężarowym na „podwójnym gazie”. Wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

28 listopada 2022 roku policjanci piotrkowskiej drogówki, na terenie miasta i powiatu przeprowadzali działania pn. „Trzeźwy poranek”. W godzinach porannych łącznie poddali badaniu na zawartość alkoholu 114 kierowców. O godzinie 7:50 na jednej z piotrkowskich ulic zatrzymali do kontroli ciągnik siodłowy z naczepą. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości kierowcy, okazało się, że ma on blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 54-latek został zatrzymany. Policjanci zatrzymali również uprawnienia do kierowania pojazdami. Mieszkaniec Częstochowy wkrótce usłyszy zarzuty za jazdę w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie mężczyzny wkrótce zdecyduje sąd. Podczas kontroli mundurowi zatrzymali 3 dowody rejestracyjne pojazdów. Powodem  był zły stan techniczny pojazdu oraz brak aktualnych badań technicznych.

 

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

 

asp. sztab. Izabela Gajewska