Systemy alarmowe na każdą okoliczność

W dzisiejszych czasach coraz więcej osób ma świadomość jak ważne jest to, aby chronić swoje życie i zdrowie. Dlatego wiele rodzin decyduje się na zamontowanie specjalistycznych urządzeń, które pomagają im w kontroli nad tym, co dzieje się w ich domach. Takie mechanizmy skonstruowane są na zasadzie zespołu odpowiednio połączonych urządzeń, mających na celu zabezpieczenie chronionego obiektu i w razie potrzeby odstraszenie potencjalnego włamywacza. Systemy alarmowe są idealnym rozwiązaniem, dzięki którym będziesz mógł spać spokojnie, bez potrzeby ciągłego nadzorowania instalacji gazowych czy swojej posesji.

Jakie systemy alarmowe wyróżniamy? 

Głównymi elementami systemów alarmowych są przede wszystkim: centrala, czujnik, manipulator i sygnalizator. WIele firm na rynku oferuje swoim klientom bardzo różnorodne czujniki, alarmy Łódź specjalizują się w dziedzinie tych urządzeń i z pewnością znajdziesz tam czujnik, który spełni Twoje oczekiwania. Na pierwszą myśl o urządzeniach alarmowych wyobrażamy sobie mechanizm, który ostrzeże nas przed pożarem, który wybuchnie w naszym otoczeniu. Jednak na rynku jest znacznie więcej rodzajów urządzeń alarmowych, które specjalizują się w ostrzeganiu nas w przeróżnych sytuacjach. Najpopularniejszymi z nich są: 

  • Detektory ruchu
  • Detektory pożaru
  • Detektory gazów
  • Detektory działalności i inne detektory wtargnięcia

Ile kosztuje system alarmowy?

Cena urządzeń alarmowych jest rozbieżna. Ma na to wpływ zaawansowanie danego systemu, czyli rodzaj czujników i ulepszenia jakie są dostępne w danym momencie. Orientacyjna cena alarmu dla domu jednorodzinnego będzie wahać się w kwocie od 50 do 80 zł. Jednak cena rejestratora to koszt od 800 do 3000 zł. Koszt kamer, nadzorujących Twoje gospodarstwo może wynieść 400-800 zł. za najprostsze modele. Dodatkowo standardowy system, zmontowany z centrali alarmowej, manipulatora i dziesięciu pasywnych czujek ruchu, pobiera rocznie około 30 kWh.

Czy warto założyć system alarmowy w domu? 

Warto zaopatrzyć swój dom w instalację alarmową. Zapewnisz w ten sposób sobie i bliskim bezpieczeństwo. Jednak należy mieć na uwadze to, że nie ma systemów idealnych, które zapewnią Ci stuprocentową ochronę. Mimo wszystko odpowiednio dobrany i należycie zamontować czujnik systemowy może przynieść jedynie korzyści i odciążyć Cię w ciągłych myślach o jakiś przykrych zdarzeniach. Należy pamiętać, aby zamontować centralę w jak najmniej dostępnym miejscu, takim jak strych, czy poddasze. Jest to ważne, ponieważ nie wolno umieszczać centrali w miejscu, gdzie można ją w łatwy sposób uszkodzić. Takie naruszenie płyty głównej, zasilacza czy akumulatora pozbawi nas ochrony.