Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki zatrzymali do kontroli kierowcę kawasaki. 60-latek w obszarze zabudowanym pędził z prędkością 123 km/h. Za popełnione wykroczenie otrzymał wysoki mandat oraz 15 punktów karnych.

25 września 2022 roku policjanci piotrkowskiej drogówki przeprowadzali kontrole prędkości na terenie miasta oraz powiatu. Po godzinie 16:00 na ulicy Sulejowskiej zmierzyli prędkość pędzącego jednośladem. Okazało się, że 60-letni mieszkaniec powiatu bełchatowskiego w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 73 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych oraz 15 punktów karnych. Policjanci również zatrzymali mężczyźnie uprawnienia do kierowania pojazdami.

Przypominamy, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy również, że motocykliści są niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego. W przypadku zdarzenia drogowego z innym pojazdem mają zdecydowanie mniejsze szanse niż kierowca pojazdu, a niestety większość sytuacji z udziałem motocyklistów kończy się dla nich tragicznie.

 

st. asp. Izabela Gajewska

  • zdjęcie wideorejestratora podczas pomiaru prędkości
  • motocykl kawasaki, w tle policyjny radiowóz