alert
Referat Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta ostrzega przed burzami z gradem, które mogą dziś (1.07) wystąpić nad Piotrkowem Trybunalskim. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.
Jak informują pracownicy Referatu Zarządzania Kryzysowego i Obrony Urzędu Miasta dziś w godzinach wieczornych i nocnych nad naszym miastem znów spodziewane są burze i ulewne opady deszczu.
-Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć bardzo silne opady deszczu do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywy wiatru do 100 km/h, lokalnie do 110 km/h. Miejscami grad.

Zgodnie z prognozami meteorologów zjawisko może występować dziś (1.07) od godz. 17:00 do jutra (02.07) do godz. 2:00. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska określono na 80 procent.

W związku z zagrożeniem pogodowym apelujemy do wszystkich mieszkańców o zachowanie szczególnej ostrożności. Przypominamy, że w trakcie burz i silnych wiatrów należy unikać przebywania na otwartej przestrzeni oraz nie należy parkować samochodów pod drzewami.
Dodatkowo należy pamiętać o zabezpieczeniu przedmiotów znajdujących się przed domami oraz na balkonach i tarasach, które mogą być porwane przez wiatr i stanowić zagrożenie dla ludzi i mienia.