Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają okoliczności tragicznego w skutkach zdarzenia drogowego, do którego doszło 30 czerwca 2022 roku po godzinie 6:40 na drodze A1 w miejscowości Adolfinów. W wyniku zdarzenia śmierć poniósł kierowca toyoty.

30 czerwca 2022 roku po godzinie 6:40 piotrkowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze A1, w miejscowości Adolfinów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący toyotą z auto lawetą przewożącą jeden pojazd, jadąc w kierunku Katowic, z niewyjaśnionych okoliczności zjechał na lewy pas. W wyniku czego doprowadził do zderzenia z samochodem osobowym marki Skoda, a następnie oba pojazdy wjechały na przeciwległy pas ruchu w kierunku Gdańska, gdzie doszło do zderzenia z pojazdem ciężarowym marki Mercedes przewożącym 4 inne pojazdy. W wyniku zdarzenia śmierć na miejscu poniósł kierowca toyoty. Kierujący mercedesem został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Policjanci pod nadzorem prokuratury wyjaśniają dokładne okoliczności zdarzenia. Objazdy zostały utworzone w Kamieńsku na drogę krajową 91 oraz na węźle bełchatowskim.

Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności na drogach. Dostosowujmy prędkość do warunków panujących na drodze oraz do własnych umiejętności. Nadmierna prędkość, brawura, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy też, aby w podróż wybierać się wypoczętym, a swoją uwagę skoncentrować na tym co dzieje się na drodze.

st. asp. Izabela Gajewska

 

  • policjanci podczas czynności na miejscu zdarzenia ze skutkiem śmiertelnym
  • policyjny motocykl na miejscu zdarzenia
  • policjant na miejscu wypadku przy pojazdach biorących udział w zdarzeniu