DSC_2628
Jeszcze w tym roku w naszym mieście powstanie kolejny tor do jazdy ekstremalnej tzw. pumptruck. Rowerowa atrakcja dla najmłodszych pojawi się obok boiska sportowego przy ul. Ceramicznej. W piotrkowskim magistracie ogłoszono postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy. 
Pumptruck to specjalny tor, który charakteryzuje się szybkimi zakrętami oraz muldami. Z jego właściwości korzystają wszyscy miłośnicy jednośladów, ale także osoby lubiące jazdę na rolkach, deskorolce, czy nawet hulajnodze. Taki tor z prawdziwego zdarzenia powstanie obok boiska sportowego przy ul. Ceramicznej na osiedlu Sulejowska.

– Tor będzie wykonany z nawierzchni mineralno-asfaltowej. W ramach zadania pojawi się również plac do wypoczynku o nawierzchni z płyt ażurowych z wyposażeniem oraz elementy małej architektury tj. ławka, kosz na śmieci i stojak na rowery - informują pracownicy Biura Inwestycji i Remontów i dodają, że inwestycja obejmie również zagospodarowanie zieleni.

W Urzędzie Miasta rozpoczęło się postępowanie przetargowe na budowę ekstremalnego toru rowerowego. Oferty można składać do czwartego lipca. Wyłoniona w przetargu firma, po podpisaniu umowy będzie miała cztery miesiące na wykonanie inwestycji.
Zadanie będzie realizowane w ramach budżetu obywatelskiego 2021.

Przypominamy że pierwszy taki tor do ekstremalnej jazdy na rowerze powstał na terenie „Szczekanica Cental Park” przy ul. Rzecznej i cieszy się dużą popularnością wśród młodzieży. Pisaliśmy o tym TUTAJ.