Piotrkowscy policjanci zatrzymali 42-letniego mężczyznę, który kierował traktorem w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna w pewnym momencie utracił panowanie nad pojazdem, a podróż zakończył w rowie. Wkrótce odpowie on za kierowanie w stanie nietrzeźwości. Przestępstwo to zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności. Jak się okazało mieszkaniec gminy Wolbórz miał już wcześniej zasądzony zakaz kierowania pojazdami.

23 maja 2022 roku przed godziną 17:00 dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że na jednej z dróg gminy Wolbórz, kierujący traktorem wjechał do rowu. Od razu na miejsce wysłał policyjny patrol, który potwierdził zgłoszenie. Jak się okazało 42-letni mieszkaniec gminy Wolbórz, jechał drogą pomiędzy miejscowościami Psary Stare, a Psary Witkowskie. W pewnym momencie mężczyzna stracił panowanie nad pojazdem, zjechał z drogi i wjechał do rowu. Jadąca za nim kobieta, pomogła mężczyźnie wysiąść z pojazdu. Po sprawdzeniu stanu trzeźwości wyszło na jaw czym było spowodowane zachowanie kierującego. Mężczyzna miał ponad dwa promile alkoholu w organizmie. 42-latek został zatrzymany, a wkrótce usłyszy zarzuty. Mężczyzna odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz jak się okazało za jazdę autem pomimo orzeczonego sądowego zakazu. Przestępstwa te zagrożone są karą do 5 lat pozbawienia wolności.

Przypominamy, że kierowanie w stanie nietrzeźwości jest skrajnie nieodpowiedzialne i może zakończyć się tragicznie. Dotyczy to nie tylko kierujących pojazdami osobowymi, ale też maszynami rolniczymi. Alkohol zdecydowanie zmniejsza szybkość reakcji. Zaburzona zostaje ostrość widzenia i wyczucie odległości od potencjalnej przeszkody. Nietrzeźwy kierujący błędnie ocenia sytuacje i swoje umiejętności. Zaburzona zostaje też równowaga, przez co można spowodować zagrożenie dla siebie jak i innych uczestników. Reagujmy, kiedy mamy podejrzenie, że kierowca może być pod wpływem alkoholu. Każdy z nas może zapobiec tragedii. Nie bójmy się działać. Informując o podejrzanych sytuacjach niejednokrotnie zapobiegamy tragedii na drodze. O każdej niepokojącej sytuacji można powiadomić policję dzwoniąc pod numer 112.

 

st. asp. Izabela Gajewska