4
Na ulicy Goździków powstanie tymczasowa droga z podbudową z kruszywa, która umożliwi dojazd do działek nabytych przez mieszkańców w ramach programu „Działka pod budowę domu za 50% ceny”. W ZDiUM zakończyło się postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy.
 
Ulica Goździków, znajdująca się w rejonie ulic Bosmańskiej i Kajakowej na osiedlu Wierzeje, na razie jest drogą polną. Niebawem to się zmieni, ponieważ w Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta zakończyło się postępowanie przetargowe na wyłonienie wykonawcy budowy tej ulicy.
- Będzie to tymczasowa droga z podbudową z kruszywa umożliwiająca dojazd do znajdujących się przy niej działek. Właśnie wyłoniliśmy firmę, która wykona to zadanie - informują pracownicy ZDiUM, i dodają.
- Przetarg obejmował również wykonanie, w identycznej technologii, ul. Hortensji (pisaliśmy o tym TUTAJ), aby również tutaj poprawić dojazd do nieruchomości.

W ciągu najbliższych dni zostanie podpisana umowa z firmą PEUK S.A, która wygrała postępowanie. Na przeprowadzenie prac na ulicy Goździków i Hortensji wykonawca będzie miał 2 miesiące od daty podpisania dokumentów. Koszt inwestycji to ponad 166 tys. zł.