Serdecznie zapraszamy RODZICÓW młodszych dzieci na spotkanie pn. „Emocjonalne drogowskazy”, którego gościem specjalnym będzie dr Aleksandra Piotrowska.
Podczas spotkania rodzice i opiekunowie dowiedzą się jak niwelować negatywne emocje u dzieci, w jaki sposób wywołać pozytywne uczucia, pomagać w zrozumieniu własnych trudności oraz jak wspólnie znaleźć sposoby radzenia sobie z nimi. Uzyskają wiedzę jak stać się mądrym przewodnikiem pomagającym dziecku odkrywać otaczający świat. Uczestnicy będą mieli możliwość zapoznania się z literaturą dla dzieci i dorosłych, w której poruszany jest temat uczuć i emocji.
Dr Aleksandra Piotrowska jest znanym i cenionym doktorem psychologii, pracownikiem naukowym Wydziału Pedagogicznego Uniwersytetu Warszawskiego i Wyższej Szkoły Pedagogicznej ZNP w Warszawie. Oprócz pracy naukowej i doradztwa dla rodziców i nauczycieli współpracuje jako społeczny doradca z Rzecznikiem Praw Dziecka i Komitetem Ochrony Praw Dziecka. Zajmuje się także propagowaniem wiedzy psychologicznej, współpracując w tym zakresie jako ekspert z prasą, a także ze stacjami radiowymi oraz telewizyjnymi. Jest autorką kilkudziesięciu publikacji naukowych i popularyzatorskich. Prywatnie nałogowy czytelnik literatury wszelakiej, miłośniczka wyjazdów narciarskich i podróży. Matka dwójki dzieci i babcia dwójki wnucząt.
Spotkanie odbędzie się 20 maja 2022 r. o godz. 18.00 w Mediatece 800-lecia w ramach projektu „Emocjonalny pożeracz książek”.
Liczba miejsc jest ograniczona. Bezpłatną wejściówkę można odebrać w Mediatece lub w Filii Nr 1 MBP.
_______________________
Projekt realizowany w ramach programu Promocja czytelnictwa dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury - państwowego funduszu celowego.