dsc4138-1625483360
W tym roku Szczekanica Central Park wzbogaci się o kolejne atrakcje dla najmłodszych. W Zarządzie Dróg i Utrzymania Miasta ogłoszono przetarg na zaprojektowanie i wykonanie trzeciego etapu modernizacji placu zabaw przy ul. Rzecznej.
 
- Dzięki tegorocznej inwestycji to miejsce stanie się jeszcze bardziej atrakcyjne – zapowiadają pracownicy ZDiUM i wyliczają co po rozbudowie wejdzie w skład kompleksu.
- Plac dla najmłodszych zostanie wzbogacony o betonowy stół do piłkarzyków, karuzelę, edukacyjną tablicę kółko-krzyżyk + tablicę do rysowania, sprężynowy labirynt, urządzenie do wspinania „gumowy żółw”, oraz plenerową biblioteczkę. Całość uzupełnią elementy małej architektury. Zainstalowane zostaną trzy stylizowane lampy solarne, metalowa ławka z oparciem oraz dwa stojaki na rowery – przybliżają szczegóły inwestycji pracownicy ZDiUM.
 
Przypomnijmy, że w latach 2020 - 2021 na placu zabaw przy ul. Rzecznej powstało m.in nowe boisko ze sztuczną nawierzchnią do gry w piłkę nożną oraz koszykówkę, siłownia plenerowa place zabaw dla młodszych i starszych dzieci oraz tor rowerowy do jazdy ekstremalnej pumptrack.
 
Oferty w przetargu można składać do 20 kwietnia. Na wykonanie prac zwycięska firma będzie miała 5 miesięcy od daty podpisania umowy.