DSC_4698
Kwiaty w donicach na ulicach Polskiej Organizacji Wojskowej i Słowackiego zostały zastąpione choinkami. Wszystko po to, aby w przestrzeni miejskiej jeszcze bardziej podkreślić zbliżającą się aurę świąt Bożego Narodzenia.
Święta zbliżają się wielkimi krokami. Jest to szczególny czas dla nas wszystkich. Jest to również wyjątkowy okres dla miasta, który na czas świąteczno-noworoczny przybiera wyjątkowo kolorowe barwy. Miasto powoli stroi się już na święta.
- W tym roku, po raz pierwszy, w donicach ustawionych na terenie miasta, w miejsce kwiatów zasadziliśmy choinki. Będą one ozdobą ulic POW i Słowackiego, aż do wiosny, kiedy to ponownie zastąpią je "żywe" kwiaty. Drzewka natomiast zasadzimy na terenie miasta – informuje prezydent Krzysztof Chojniak

Na tym nie koniec ubierania miasta w bożonarodzeniowe ozdoby. - W mikołajki w samym sercu piotrkowskiej starówki tysiącami barwnych światełek rozświetlimy miejską choinkę -  mówi prezydent i zaprasza do odwiedzania piotrkowskiej Starówki, która w okresie świąteczno-noworocznym udekrowana jest mnóstwem iluminacji.

W tym roku nie zabraknie również nowości w oświetleniu bożonarodzeniowym. Jakich? To już niespodzianka dla naszych mieszkańców.  Strojenie miasta w iluminacje ma zakończyć się do 20 grudnia.