DSC_0003
Jubileusz 45-lecia istnienia obchodził w miniony piątek (26.11) Piotrkowski Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża. Jednym z elementów obchodów było uroczyste przekazanie krwiodawcom sztandaru.
Obchody rozpoczęło uroczyste odśpiewanie hymnu Polskiego Czerwonego Krzyża oraz przypomnienia historii HDK PCK w Piotrkowie Trybunalskim. Punktem kulminacyjnym uroczystości było przekazanie sztandaru krwiodawcom oraz wręczenie wyróżnień i podziękowań za ilość oddanego dla potrzebujących najcenniejszego daru życia, a także za promocję krwiodawstwa. 
 
W imieniu władz miasta okolicznościowe prezenty na ręce zasłużonych członków HDK złożył wiceprezydent Andrzej Kacperek.
- Członkowie Klubu HDK to współcześni bohaterowie, którzy nie chwalą się, że oddają krew po to, aby ratować życie i zdrowie innym. Państwa dar jest najcenniejszym, jaki można podarować. Jest to dar życia – mówił podczas uroczystości wiceprezydent.
 
Klub Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża w Piotrkowie Trybunalskim powstał w 1976 roku. Prezesem HDK PCK w Piotrkowie jest Halina Ałaszewska, która w organizacji pracuje już ponad 30 lat, a od 1998 roku, z krótkimi przerwami, jest jej szefem.

************
Galeria zdjęć: zdjęcia od nr 1 do nr 23 - uroczyste obchody jubileuszu 45-lecia istnienia Piotrkowskiego Klubu Honorowych Dawców Krwi Polskiego Czerwonego Krzyża.