DSC_2019
W najbliższy piątek (22.10) w Ośrodku Działań Artystycznych odbędzie się podsumowanie i wręczenie nagród w VI Piotrkowskim Biennale Sztuki.
Piotrkowskie Biennale Sztuki jest konkursem ogólnopolskim, którego celem jest to jeden z najbardziej prestiżowych w kraju przeglądów i prezentacji współczesnych możliwości kreacji artystycznych w różnorodnych technikach. 
- Jest to konfrontacja artystów posługujących się odmiennymi mediami oraz popularyzacja najciekawszych aktualnych zjawisk z obszaru sztuk wizualnych. Każda edycja Biennale to pretekst do prezentacji postaw twórczych, będących odpowiedzią i sposobem interpretacji tematu stawianego przez organizatora. Tematem tegorocznego Biennale był „Powrót z gwiazd” inspirowany książką Stanisława Lema o tym samym tytule - mówi Andrzej Hoffman, dyrektor ODA.

Do konkursu zgłosiło się 467 artystów prezentując łącznie 903 prace. Do II etapu i wystawy konkursowej jury zakwalifikowało 67 prac 61 autorów.
Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi w piątek (22.10) o godz. 18.00 podczas uroczystości otwarcia VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki. Następnego dnia, w sobotę (23.10) od godziny 11.00, odbędzie się panel dyskusyjny dotyczący Biennale.

Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia. Wstęp wolny.

Wystawę z najlepszymi pracami będzie można oglądać do 31 grudnia w galeriach Ośrodka Działań Artystycznych  (ul. Dąbrowskiego 5 i ul. Sieradzka 8).