received_354556939345958
Utworzenie punktu konsultacyjno-informacyjnego programu „Czyste Powietrze” okazało się strzałem w przysłowiową "dziesiątkę". Urzędnicy udzielili już porad dziesiątkom mieszkańców oraz pomogli wypełnić kilkadziesiąt wniosków.
- Pomogliśmy już przy wypełnieniu ponad 30 wniosków, a do tego udzieliliśmy mnóstwa dodatkowych porad - wylicza Barbara Król, kierownik referatu Ochrony Środowiska i Gospodarki Komunalnej, która odpowiada za funkcjonowanie punktu w piotrkowskim magistracie.
Urząd Miasta prowadzi punkt na podstawie umowy między magistratem a Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. - Nasze działania wyszły naprzeciw potrzebom mieszkańców ponieważ widzimy, że program cieszy się w naszym mieście coraz większym zainteresowaniem – dodaje kierownik Król.

Pomoc magistrackich urzędników nie ogranicza się wyłącznie do programu „Czyste Powietrze”.
- Pomagamy także przy wnioskach z programu „Moja Woda” związanym z zagospodarowaniem wody opadowej - informuje Barbara Król i zaznacza, że urzędnicy robią to mimo, że magistrat nie ma podpisanego porozumienia w tej sprawie z WFOŚiGW.
- Podobnie jak przy "Czystym powietrzu" tak i tutaj wspieramy mieszkańców poprzez udzielanie informacji i pomoc w wypełnianiu wniosków o dofinansowanie – podsumowuje Barbara Król.

Punkt informacyjno-konsultacyjny znajduje się w Urzędzie Miasta przy ul. Szkolnej 28. Informacje można uzyskać pod numerami telefonów: 44/732-18-23 / 24 / 22 oraz osobiście po wcześniejszym umówieniu wizyty pod jednym z ww. numerów.

Przypominamy, że z dopłat w ramach programu „Czyste Powietrze” mogą skorzystać osoby fizyczne będące właścicielami i współwłaścicielami budynku mieszkalnego jednorodzinnego lub wydzielonego w budynku jednorodzinnym lokalu mieszkalnego z wyodrębnioną księgą wieczystą.
Priorytetem programu jest dofinansowanie do wymiany starych źródeł ciepła na paliwa stałe oraz termomodernizację budynków jednorodzinnych.