Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

W tym sezonie postaw na relaks w wiszącym fotelu

Kiedy dni zaczynają się robić coraz dłuższe, a garderoba coraz lżejsza, każdy zaczyna powoli myśleć o upragnionym lecie. Nie ma znaczenia, że pozostało do niego jeszcze trochę czasu - ten klimat powoli zaczyna być wyczuwalny. Warto zatem pomyśleć o pomysłowym urządzeniu swojego ogrodu i na balkon. Czym można zaaranżować te przestrzenie tak, aby ucieszyć oczy i móc zapewnić sobie chwilę relaksu i odpoczynku?

Wiszące krzesła do ogrodu - jak wyglądają?

Wiszące krzesło ogrodowe to coraz częstszy wybór w tworzeniu kreatywnej przestrzeni wokół domu. Dziś można je kupić w większości dobrych sklepów ogrodniczych lub zamówić w Internecie - wzorów i rozmiarów jest bardzo dużo. Najczęściej spotyka się krzesła z gotowym metalowym stelażem, które można postawić w dowolnym miejscu ogrodu. 

Przeważnie mają metalową okrągłą podstawę, aby zachować stabilność i bezpieczeństwo. Sam kosz zawieszony jest na łańcuchu, który na końcu zakończony jest elastyczną sprężyną - dzięki niej można regulować odległość siedziska od podłoża. 

Kosze wykonane są najczęściej z tworzyw sztucznych przypominających wiklinę lub drewnianą plecionkę. Wiklina nie jest odporna na działanie czynników atmosferycznych, zwłaszcza wilgoci i promieniowania UV, dlatego najczęściej zastępuje się ją tzw. technorattanem. Ważne jest, aby przy zakupie sprawdzić, w jaki sposób malowany jest stelaż - najlepszą metodą, która gwarantuje odporność na korozję, jest malowanie proszkowe.  

Aby zwiększyć komfort użytkownika, wiszące fotele ogrodowe najczęściej wyposażone są w poduszki na siedzisko i oparcie, które można dobierać według własnych, indywidualnych upodobań. Sprawdź także, jak bezproblemowo przechowywać wiszące fotele ogrodowe w czasie zimy: https://homelook.pl/jak-przechowywac-wiszace-fotele-ogrodowe/.

Wiszący fotel na balkon - charakterystyka 

Inną ciekawą formą aranżacji przestrzeni przy domu jest wiszący fotel na balkon. Pod względem wykonania i materiałów są one bardzo podobne do wiszących krzeseł ogrodowych, z tym że fotele balkonowe przeważnie montowane są do sufitu (jeżeli lokalizacja balkonu w bryle domu na to pozwala). W tym przypadku również można wybrać fotele 2 lub 3-osobowe. 

Jak zamontować wiszący fotel?

Przy montażu wiszącego fotela na balkonie należy pamiętać o ergonomii i możliwości jego ewentualnego zdjęcia w przyszłości. Nie należy zatem montować go na stałe. Większość dostępnych na rynku foteli wiszących ma możliwość zawieszenia na haczyku. 

Należy zatem dobrać odpowiedniej wielkości kołki oraz wkręty z haczykiem - ze względu na duży ciężar lepiej wybrać te dłuższe i nieco szersze. Da to poczucie bezpieczeństwa i wyeliminuje ryzyko opuszczenia się lub wyrwania haczyka z muru. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które chcą wyposażyć swój balkon w wiszący fotel tylko na jakiś czas. Później można go po prostu zdjąć, a zamontowane haczyki wykorzystać np. do powieszenia doniczek z kwiatami. 

Wiszący fotel to modny dodatek do ogrodu, który pozwala na zrelaksowanie się i odpoczynek na świeżym powietrzu. Duży wybór takich akcesoriów sprawia, że bez problemu dobierzemy wzory pasujące do wiklinowych mebli ogrodowych o przeróżnych stylistykach. Może to być nie tylko miejsce do odpoczynku, ale również element ogrodowej architektury w dobrym stylu.