Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
W Mediatece 800-lecia pojawiły się nowe elementy wyposażenia budynku. Wśród nich są m.in. akustyczne boksy, które będą służyły jako miejsca „pracy cichej”.
31 grudnia 2020 roku w mediatece zakończono realizację projektu „Mediateka 800-lecia – zakup wyposażenia – etap III”. Dzięki niemu budynek wyposażono w boksy akustyczne oraz stoliki wraz z krzesłami do strefy gier i animacji.
- Boksy, które będą służyły jako miejsca „pracy cichej” dla czytelników oraz meble do prowadzenia zajęć edukacyjnych i animacyjnych bez wątpienia zwiększą potencjał biblioteki i podniosą jej atrakcyjność. Tego typu wyposażenie usprawni organizację pracy zarówno dla użytkowników jak i pracowników biblioteki – mówi Renata Wojtczak, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Jak podkreśla dyrektor Wojtczak zadanie stanowiło jednocześnie kontynuację dotychczas realizowanych działań zmierzających do wyposażenia biblioteki, tak aby stała się miejscem nowoczesnym nie tylko jako budynek, ale i żeby jej wnętrze zapraszało do korzystania z zasobów i bogatej oferty instytucji.

Wyposażenie mediateki o nowe elementy zostało dofinansowane ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Galeria zdjęć:
- zdjęcie nr 1 i 2: akustyczne boksy w mediatece;
- zdjęcie nr 3 i 4: stoliki i krzesła zakupione do mediateki.