Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Piotrków Trybunalski przystrojony na Boże Narodzenie i Nowy Rok. Iluminacje świąteczne cieszą oko zarówno na Starówce, jak i na skwerach i głównych ulicach miasta.
Dekorowanie miasta rozpoczęło się w pierwszych dniach grudnia i zakończyło w minony weekend. Jako pierwsza rozbłysła choinka, która stanęła w centralnym punkcie Rynku Trybunalskiego oraz ozdoby świąteczne na uliczkach Starego Miasta. 
Kolejne bożonarodzeniowe dekoracje, wprowadzające nas wszystkich w wyjątkowy okres świąt Bożego Narodzenia, były rozwieszane na następnych placach oraz nad ulicami Piotrkowa. Wśród świątecznych ozdób stanęły na mieście m.in. sanie św. Mikołaja (okolice Mediateki 800-lecia), prezent (skwer kardynała Wyszyńskiego przy ul. Belzackiej) oraz bombka (przy pomniku Jana Pawła II). W tym roku iluminacji będzie więcej, ponieważ miasto zakupiło 50 nowych elementów oświetleniowych oraz kurtyn. Już dziś możemy zdradzić, że większość z nich zainstalowano na nowo wyremontowanym fragmencie ulicy Wojska Polskiego. Choć nie brak ich także na ulicy Słowackiego.

W galerii prezentujemy kilka fotografii pokazujących miasto udekorowane na święta. Choć najlepszym aparatem jest ludzkie oko.