Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Drewno nie tylko na podłogi

Surowe drewno w przeróżnej odmianie coraz częściej gości w naszych domach. Trudno się dziwić, ponieważ to dzięki niemu nasze samopoczucie jest znacznie lepsze – jesteśmy odprężeni, uśmiechnięci, mamy wrażenie przebywania w miejscu, które jest naszym rajem na ziemi. Czy jednak używanie drewna trzeba ograniczać do kładzenia go na podłodze?

Drewno na ścianę – jak to zrobić?

Jednym z najczęściej wykorzystywanych pomysłów na zastosowanie drewna we wnętrzach są drewniane panele, kładzione na zasadzie niegdyś uwielbianych tapet. Kiedyś w ten sposób akcentowano jakiś element, dzisiaj dzieje się to poprzez zastosowanie drewna na ścianę. Drewno na ścianę jest niesamowite pod względem wizualnym oraz dekoracyjnym – przywodzi na myśl pewną dzikość, a mieszkaniu nadaje niepowtarzalny charakter. Drewno na ścianę jest rozwiązaniem stosunkowo niedrogim, ale jednak niesamowicie efektownym. Można wybierać dowolnie, ponieważ ze względów estetycznych nie musimy przejmować się właściwościami technicznymi, takimi jak twardość i łatwość w obróbce.

Drewno na ścianęna jakie najlepiej się zdecydować?

Wybór drewna na ścianę będzie w zasadzie zależeć jedynie od naszych osobistych upodobań oraz od stylu, jaki planujemy mieć w mieszkaniu czy domu. Nie musimy się ograniczać – zamiast tradycyjnych gatunków, takich jak popularna sosna, możemy wybrać egzotyczne, liściaste gatunki drzew.