Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Trwa rewitalizacja piotrkowskiej Starówki, dzięki której zabytkowa część miasta stanie się „Młodym - Starym Miastem”. Rozpoczął się kolejny kompleksowy remont miejskiej kamienicy.
- Odbudowa tkanki mieszkaniowej, gospodarczej oraz społecznej, to główne cele programu "Młode - Stare Miasto", który realizujemy sukcesywanie od kilku lat. Robimy to m.in. poprzez remonty klimatycznych kamienic na Podzmaczu. Przyszedł czas na Starowarszawską 6 – podkreśla prezydent Krzysztof Chojniak zwracając uwagę, że remontowany budynek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksowo modernizowanych nieruchomości położonych przy ulicach Garncarskiej 4, Zamurowej 16 i Starowarszawskiej 5.
- Dzięki tym pracom całkowicie odmienimy wizerunek tej części Starówki. Remonty elewacji oraz części wspólnych budynków, a także tworzenie nowych mieszkań to kwintesencja programu Młode Stare Miasto. Dążymy do stworzenia na Starym Mieście i Podzmaczu atrakcyjnego osiedla do życia i prowadzenia działalności gospodarczej – podsumowuje prezydent.

Zakres prac wykonywanych w budynku przy ul. Starowarszawskiej 6 jest bardzo szeroki.
- Oprócz odrestaurowania elewacji zaplanowano także wykonanie izolacji i ocieplenia budynku, remont pokrycia dachu wraz z kominami i orynnowaniem, klatki schodowej z bramą, a także wymianę instalacji oraz okien i drzwi.
Najwięcej zmian czeka parter budynku, w którym zmieni się sposób użytkowania lokali. Zaplanowano ich adaptację na cele społeczne.

*****
Galeria zdjęć:
- Zdjęcie nr 1: Elewacja kamienicy od strony ulicy Starowarszawskiej
- Zdjęcia nr 2: Prezydent rozmawia z przedstawicielem wykonawcy o zaawansowaniu prac
- Zdjęcie nr 3: Elewacja budynku przed remontem
- Zdjęcie nr 4: Ocieplanie ścian od strony podwórza
- Zdjęcie nr 5: Prezydent rozmawia z przedstawicielem wykonawcy o zaawansowaniu prac
- Zdjęcie nr 6: Ocieplanie ścian od strony podwórza
- Zdjęcie nr 7: Elewacja kamienicy od strony podwórza
- Zdjęcie nr 8: Prace wewnątrz budynku
- Zdjęcie nr 9: Remont przejdzie także brama kamienicy