Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

stomatolog dziecięcy Piotrków

Perspektywa wizyty u dentysty wywołuje u Ciebie ciarki na całym ciele? Unikasz jak możesz stomatologa i idziesz na kontrolę tylko wtedy, gdy jest taka konieczność? Nie pozwól, aby w taki sam sposób na dentystę reagowało Twoje dziecko. Sięgnij po sprawdzone sposoby na to, by Twoja pociecha polubiła wizyty u dentysty. Jak to zrobić?

Najważniejsze dobre nastawienie

Nigdy, przenigdy nie strasz swojego dziecka dentystą. Nie możesz mówić mu, że jeśli nie będzie myło ząbków, to pójdzie do dentysty, a lekarz wyrwie mu je na wizycie. To prosta droga do tego, by dziecko za nic w świecie nie chciało wybrać się do gabinetu stomatologicznego.

Nawet jeśli i Ty boisz się dentysty, nie daj po sobie poznać, że tak jest. Dziecko szybko przejmuje takie emocje po swoich rodzica i będzie odczuwało lęk przed wizytą u stomatologa. Bardzo ważne jest wytłumaczenie mu, czym taki lekarz się zajmuje i jak wygląda rutynowa kontrola zębów u dentysty. Dobrym pomysłem jest zabawa w dentystę w domu. Pacjentem możesz być Ty sam, a Twoje dziecko będzie leczyło Twoje uzębienie. W sklepach z asortymentem dziecięcym są do kupienia zestawy plastikowych narzędzi służących do odgrywania takich scenek. Za pacjenta można wziąć też pluszaki dziecka.

Dla zrozumienia istoty sprawy możesz kupić dziecku książeczki z obrazkami, które tłumaczą, dlaczego wizyty u dentysty są takie ważne i jak się do nich przygotować. Maluszek mniej będzie bał się tego, co będzie mu znane. Dobre przygotowanie do pierwszej wizyty to podstawa.

Więcej informacji: https://softdent.pl/stomatolog-dzieciecy/

miś Soft Dent

Optymalne warunki do leczenia dziecięcych ząbków

Wybierz uważnie gabinet dentystyczny dla swojego syna czy córki. Najlepiej, aby był on przygotowany do przyjmowania małych pacjentów. Kolorowe ściany, monitor wyświetlający ulubione bajki podczas leczenia ząbków, czy zabawki na poczekalni to tylko jedne z elementów, jakie dziecko uzna za atrakcyjne w gabinecie dentystycznym.

Sam dentysta również musi mieć dobre podejście do dzieci. Dobrą metodą jest zapoznanie się z dzieckiem, a także z przyrządami w gabinecie dentystycznym. Lekarz powinien powiedzieć, co będzie robić na wizycie, ale używając takich słów, które nie przestraszą dziecka, a maluszek je zrozumie.

Nagroda po wizycie

Kolejnym elementem zaprzyjaźniania się z gabinetem dentystycznym będzie zachowanie stomatologa i rodzica po wizycie. Niech dziecko zostanie nagrodzone za to, że ładnie przeszło zabiegi na fotelu dentystycznym. Zwykle dentyści odznaczają małych pacjentów naklejkami z napisem „dzielny pacjent”. Mogą też wręczyć dziecku próbkę pasty do zębów, figurkę zwierzątka czy inne, drobne upominki. Jeśli tego nie zrobią, to rodzic może mieć w zanadrzu przygotowany dyplom wydrukowany w domu dla dzielnego pacjenta dentystycznego albo samemu kupić zabawkę, w formie nagrody dla swojej pociechy.

To dobre, sprawdzone metody na to, by dziecko polubiło wizyty u dentysty, nie bało się ich, a nawet wyczekiwało, kiedy kolejny raz pójdzie do stomatologa.

logo Soft Dent

Soft Dent - Stomatolog & Dentysta Piotrków Trybunalski

ul. Narutowicza 9 / 13 (Budynek Hawana Centrum)

Piotrków Trybunalski

Tel.: +48 510 262 064

FB: https://www.facebook.com/Soft-Dent-Stomatologia-113693750308786/

Znany Lekarz: https://www.znanylekarz.pl/monika-malec/stomatolog-chirurg-stomatologiczny/piotrkow-trybunalski