Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Kolejny kompleks sportowo-rekreacyjny powstaje w naszym mieście. Trwają prace przy modernizacji boiska przy Szkole Podstawowej nr 11.
W skład nowego kompleksu wejdą dwa boiska ogrodzone piłkochwytami, skocznia do skoku w dal oraz plac rekreacyjno-sportowy.
Prace rozpoczęły się od wykonania drenażu wokół szkoły oraz kanalizacji deszczowej w ul. Szmidta. Teraz roboty trwają już na dziedzińcu placówki. Zerwano dotychczasową nawierzchnię i trwa przygotowanie podbudowy pod boiska i plac sportowo-rekreacyjny.
- Pierwsze z boisk będzie miało nawierzchnię trawiastą i posłuży do gry w piłkę nożną. Obok powstanie plac do gry w siatkówkę i koszykówkę. Jego nawierzchnia zostanie wykonana z poliuretanu, czyli gumowej nawierzchni chroniącej przed skutkami ewentualnych upadków – wyjaśniają magistraccy urzędnicy.

Na wyremontowanym terenie pomiędzy budynkiem szkoły a wybudowanymi boiskami urządzony zostanie plac rekreacyjno-sportowy. W jego skład wejdzie: strefa edukacyjna w postaci gier matematyczno-logicznych oraz miasteczko ruchu drogowego.
- Do dyspozycji dzieci będą gry logiczne: „Chińczyk”, „Twister z planszą”, „Szachy, warcaby” oraz gry matematyczno-edukacyjne: „Tablica: węże i drabiny”, „Ślimak alfabet”, „Ślimak matematyczny” i „Klasy” - wyliczają urzędnicy.

Całość inwestycji uzupełnią elementy małej architektury, jak ławki i betonowe kosze na śmieci. 
Inwestycja ma zakończyć się jesienią.