Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

W związku z nowymi ograniczeniami dotyczącymi poruszania się i wychodzenia z domu sporo mówi się o rosnącej liczbie zarażonych. Rząd wprowadza większe restrykcje dla dobra obywateli i wciąż podkreśla się znaczenie tego, aby pozostać w domu. Już ponad 900 przypadków zarażonych w Polsce na dzień 25 marca, porównując to z potwierdzonymi przypadkami z poprzedniego tygodnia, ze środy, 18 marca – 287 zarażeń – można odnieść wrażenie, że liczba ta rośnie w bardzo szybkim tempie. Mimo to zestawiając te dane z innymi państwami w Europie, Polska radzi sobie bardzo dobrze i ostatnio wprowadzone regulacje mają utrzymać ten stan rzeczy.

Wiele miejsca w prasie czy w internecie poświęca się na temat związany z testami na koronawirusa. Ministerstwo Zdrowia na swojej oficjalnej stronie udostępnia najbardziej aktualne informacje o sytuacji związanej z ilością przeprowadzanych testów. Sporo w kontekście badań mówi się o możliwości wykonania testu na koronawirusa komercyjnie. Możliwe, że już niedługo ruszą tego typu badania, więcej można przeczytać na ten temat na stronie https://dworska.pl/lekarze-krakow/test-na-koronawirusa-covid-19 . 24 marca na oficjalnym profilu na Twitterze została podana do publicznej wiadomości informacja, że w ciągu doby udało się wykonać blisko 3 tysiące testów na koronawirusa. Aby wykonać test na koronawirusa należy udać się do stacji sanitarno-epidemiologicznej, gdzie pacjent otrzyma dokładne informacje jak postąpić.

Warto na koniec jeszcze dodać, że mimo sporych restrykcji związanych z wychodzeniem z domu, wciąż można udać się do sklepu po zakupy, do lekarza lub apteki Można również wyjść na spacer z psem, jednak zachowując specjalne środki ostrożności, które polegają na tym, aby zachować odpowiedni dystans od innych spacerujących. Tak samo można udać się do pracy, w tej kwestii nic się nie zmieniło. Pewne jest natomiast to, że place zabaw pozostaną puste, różnego rodzaju zgromadzenia i imprezy na świeżym powietrzu oraz w lokalach nie będą się odbywać. Stan ten ma potrwać do 11 kwietnia.

Koronawirus w Polsce