Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

zdjęcie
Dziś (30.10) w okolicy nowo wybudowanego ronda u zbiegu ulic Dmowskiego, Żelaznej, Górnej, Armii Krajowej policja wspólnie z Urzędem Miasta prowadziła akcję na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym.
Przedsięwzięcie miało charakter edukacyjno-prewencyjny. Najpierw uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 13 wysłuchali kilku zasad dotyczących bezpiecznego poruszania się pieszych, zwłaszcza po zmroku.
Druga część akcji skierowana była do kierowców i polegała na kontroli prędkości, a także przypomnieniu zasad prawidłowego poruszania się po rondzie.
- Dla tych uczestników ruchu, którzy poruszali się w sposób prawidłowy czekała nagroda w postaci słodkich jabłek. Natomiast na kierowców, którzy popełnili wykroczenia, zamiast mandatu, czekała krótka lekcja o bezpieczeństwie, a także element dyscyplinujący - relacjonuje mł. insp. Jacek Rzepkowski, I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Dziś zamiast mandatu były to cytryny wręczane przez dzieci z "trzynastki". Oprócz jabłek i cytryn kierowcy otrzymali z rąk prezydenta Krzysztofa Chojniaka drobne upominki. Były też kamizelki odblaskowe dla najmłodszych uczestników ruchu drogowego.

Akcję prewencyjną poprzedził briefing prasowy prezydenta Krzysztofa Chojniaka, który wraz z komendantem  Jackiem Rzepkowskim i Markiem Kijanowiczem, Prezesem Zarządu firmy Erbedim – wykonawcą inwestycji opowiedzieli o budowie ronda i poprawie bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu. Więcej o inwestycji można przeczytać TUTAJ