Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Piotrków Trybunalski

Czy warto brać używane auto w leasing?

Leasing samochodów jest obecnie bardzo popularną wśród firm usługą, z której korzysta większość polskich przedsiębiorców. Jakie zalety posiadają auta używane, które również są dostępne w ofercie tego typu wynajmu?

Leasing samochodów używanych – na jakie modele możemy liczyć?

Zakup nowych samochodów dla firmy to ogromny koszt, na który nie każde przedsiębiorstwo może sobie pozwolić. Na szczęście istnieje także inny sposób na zbudowanie floty, dzięki któremu można tanio zdobyć dobre auto – leasing. Używane samochody, dostępne m.in. w firmie Arval są najkorzystniejszą cenowo opcją, dlatego stanowią rozwiązanie dla każdej firmy – dzięki tego typu umowie można na bardzo dobrych warunkach zyskać kilkuletnie pojazdy w świetnym stanie technicznym i wizualnym, które w najlepszy sposób będą reprezentowały markę oraz skutecznie umożliwiały przewóz towarów czy dojazd pracowników.

Ze względu na duże zapotrzebowanie na tego typu usługi, leasing samochodów używanych jest bardzo popularny, a firmy zajmujące się nim zapewniają dostęp do wielu modeli aut. Dostępne są zarówno samochody osobowe, jak i dostawcze oraz busy, co pozwoli każdemu przedsiębiorstwu na znalezienie opcji odpowiadającej wszystkim wymaganiom. Można przebierać wśród najpopularniejszych modeli cenionych marek, dostępnych w różnych wersjach silnika, mocy i wyposażenia. Najczęściej są to pojazdy ekonomiczne, doskonale sprawdzające się zarówno w trasach, jak i w mieście, a także wygodne, dzięki czemu idealnie nadają się do firmowej floty.

Auto używane – leasing czy kredyt?

Właściciele firm stają przed ważnymi wyborami – czy bardziej opłaca się wziąć auto używane w leasing, czy kupić kilkuletni model na kredyt? Wszystko zależy od potrzeb i preferencji, jednak warto pamiętać, że umowa leasingu trwa zazwyczaj kilka lat, a po jej zakończeniu zawsze można zdecydować się na młodsze auto, i to na tak samo korzystnych warunkach. W przypadku zakupu samochodu, po kilku latach trzeba go sprzedać, najczęściej z dość duża stratą, co znacznie utrudnia sfinansowanie nowszego modelu.

Zalety samochodów używanych

Wzięcie auta używanego w leasing na firmę niesie ze sobą sporo korzyści dla przedsiębiorców. Oczywiście najważniejsza jest tutaj cena – zaledwie trzyletni samochód potrafi być już o połowę tańszy od nowego modelu, co przekłada się także na o wiele niższe raty leasingu. Z tego względu jest to świetna opcja dla firm, którym nie zależy na autach z salonu oraz które chcą oszczędzić na budowaniu floty. Kilkuletnie modele dostępne na wynajem niemal w niczym nie ustępują nowym autom, są zachowane w świetnym stanie, regularnie naprawiane i serwisowane.

Używane auta posiadają także tę zaletę, że są już dobrze sprawdzone – po kilku latach od wypuszczenia ich na rynek można dobrze poznać ich zalety i wady, sprawdzić, czy są mało awaryjne i jak wygląda ich realne spalanie. Dzięki temu przedsiębiorca może z góry przewidzieć, jaki pojazd spełni jego oczekiwania i najlepiej będzie nadawał się do powierzonych mu zadań.

Auto używane w leasing – gdzie szukać ofert?

Oferty leasingu aut używanych najłatwiej można znaleźć w sieci, na stronach internetowych firm zapewniających tego typu usługi. Warto przeglądać propozycje dużych firm z Warszawy, które proponują większy wybór modeli, zróżnicowanych pod kątem marki, wyposażenia i parametrów. Doświadczone przedsiębiorstwa zapewniają także bardziej korzystne warunki umowy, dlatego najlepiej sprawdzić wszystkie dostępne opcje i wybrać ofertę najbardziej korzystną dla swojej firmy.