zdjęcie
Trwają zapisy na jubileuszowy – V Nocny Piotrkowski Półmaraton Wielu Kultur. W tym roku uliczny bieg odbędzie się 21 czerwca.
Podobnie jak w ubiegłym roku organizatorzy przygotowali dwa dystanse: klasyczny półmaraton oraz ćwierćpółmaraton.
- Dla osób, które dopiero zaczynają swoją przygodę z bieganiem lub w swoim planie biegowym mają krótszy start przygotowaliśmy dystans około pięciu kilometrów – opowiada Leszek Heinzel, Dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji dodając, że w tym przypadku zawodnicy będą mieli do pokonania jedną pętlę.

Trasa wytyczona została podobnie jak w poprzednich latach i powiedzie przez centrum miasta oraz zabytkowe uliczki Starówki. Zawodnicy przebiegną m.in. przez Al. Kopernika i Piłsudskiego, ul. Słowackiego, POW, Sienkiewicza i Jerozolimską, a także Rynek Trybunalski.
Biegacze ulice miasta po raz kolejny będą pokonywać wieczorem. Bieg wystartuje o godz. 21:00.
- Półmaraton liczbą swoich uczestników co roku nawiązuje do urodzin miasta, dlatego w tym roku na bieg może się zapisać 802 uczestników. Z kolei w przypadku krótszego dystansu limit zawodników wynosi 150 osób – dodaje dyrektor Heinzel zaznaczając, że w tym roku bieg cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem.
- Start w półmaratonie poprzez wpłatę wpisowego potwierdziło już ponad 700 osób - podkreśla dyrekor Heinzel.

Zapisy na półmaraton wystartowały 1 stycznia i prowadzone są TUTAJ. Zapraszamy także na oficjalną stronę internetową biegu www.polmaratonpiotrkowski.pl. Tutaj biegacze znajdą także szczegółowe informacje dotyczące m.in. trasy oraz przygotowań do półmaratonu.
Zdjęcia z ubiegłorocznej edycji imprezy można zobaczyć TUTAJ.