zdjęcie
Poprawa mobilności i jakości życia ludzkiego – to misja piotrkowskiego zakładu produkcyjnego MBL Poland Sp. z o.o. - wiodącego dostawcy standardowych i zindywidualizowanych produktów dla branży rehabilitacyjnej.
Grupa MBL jest międzynarodową grupą firm z siedzibą główną w Danii oraz spółkami zależnymi w Polsce i w Chinach. Piotrkowski zakład pełni funkcję centrum produkcyjnego i dystrybucyjnego na Europę. W firmie wytwarzana jest pełna gama produktów standardowych i szeroka gama produktów na zamówienie dla branży rehabilitacyjnej.

Z piotrkowskiej linii produkcyjnej wychodzą głównie komponenty do wózków inwalidzkich, takie jak m.in.: koła szprychowe, plastikowe, osłony łożyska, podpórki na nogi, czy opony. Firma oferuje także szeroki wybór ramp aluminiowych oraz siłowników do wózków inwalidzkich, łóżek rehabilitacyjnych i innych produktów.
-Tworzymy, doskonalimy i wytwarzamy produkty, które mają wpływ na zmianę rynku w obszarach naszej działalności. Jesteśmy tam, gdzie nasi klienci. Bez względu na wyzwania lub problemy jakie mogą stanąć przed naszymi klientami, MBL będzie pomagał je rozwiązać, jako elastyczny, szybko reagujący i profesjonalny partner – czytamy na oficjalnej stronie firmy MBL Poland*.

Poza misją polegającą na poprawie jakości życia osób niepełnosprawnych, piotrkowski zakład wspiera także kształcenie młodzieży. W ramach współpracy z Zespołem Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie, w firmie prowadzone są praktyki zawodowe i zajęcia praktyczne dla uczniów, którzy przez cały okres nauki mają zapewniony dostęp do hal produkcyjnych wyposażonych w najnowocześniejsze maszyny na poziomie światowym.

Przypominamy, że MBL Poland jest jedną z kilkudziesięciu firm produkcyjnych działających na terenie miasta. Łącznie w przemyśle zatrudnionych jest kilkanaście tysięcy osób. Do największych tego typu przedsiębiorstw oprócz MBL Poland należą: Haering Polska (ponad 2200 osób), PIOMA Odlewnia, Famur, Zamet Industry (w trzech firmach działających na terenie Fabryki Maszyn Górniczych zatrudnionych jest łącznie ok. 1700 osób), REAC (ok. 150 osób), Cooper Standard (ok. 330 osób), Plasimet (ok. 90 osób), Polanik (ok. 115 osób), Haftina (ok. 140 osób), Emerson Polska (ok. 190 osób), Euro-Kerze (ok. 150 osób), Szlachet Stal (ok. 80 osób), Nowalijka (ok. 400 osób), huta szkła "Feniks", Szkło Dekor (ok. 50 osób), czy dwa browary: Sulimar (ok. 190 osób) i Jan Olbracht.

* Źródło:

http://www.mbl.pl/