Poseł Adrian Witczak w II LO w Piotrkowie Trybunalskim jak rozmawiać o obywatelskości

2 min czytania
Poseł Adrian Witczak w II LO w Piotrkowie Trybunalskim jak rozmawiać o obywatelskości

Poseł Adrian Witczak odwiedził II Liceum Ogólnokształcące w Piotrkowie Trybunalskim, rozmawiając z młodzieżą o pracy posła, roli edukacji obywatelskiej i zaangażowaniu w sprawy publiczne — to część cyklu spotkań skierowanych do licealistów.

  • Przyjdź na lekcję o Piotrkowie Trybunalskim i działaniu samorządu
  • Weź udział i zobacz jak polityka działa w mieście

Przyjdź na lekcję o Piotrkowie Trybunalskim i działaniu samorządu

W auli II Liceum Ogólnokształcącego w Piotrkowie Trybunalskim poseł Adrian Witczak tłumaczył, na czym polega praca poselska i dlaczego warto angażować się społecznie. Spotkanie otworzył prezydent miasta Juliusz Wiernicki, a rozmowa miała formę dialogu z uczniami, którzy przygotowują się do zajęć z nowego obowiązkowego przedmiotu — edukacji obywatelskiej. Witczak podkreślał rolę relacji w szkole i odwagi do działania jako fundamentów dobrej edukacji.

“Bardzo się cieszę, że mogę się spotkać z młodzieżą i mówić o tym, jak ważne jest zaangażowanie w lokalne sprawy, ale również jak ważna jest odwaga do działania. Cieszę się, że w II LO w Piotrkowie młodzież tak świetnie się rozwija i przede wszystkim szkoła opiera się o dobre relacje. Wtedy, kiedy są dobre relacje, wtedy jest dobra edukacja”
— Adrian Witczak

Weź udział i zobacz jak polityka działa w mieście

Poseł zaznaczył, że spotkania mają na celu pokazanie, jak decyzje podejmowane na szczeblu centralnym przekładają się na funkcjonowanie samorządu. Zapowiedział cykl zajęć z młodzieżą, które mają przybliżyć praktyczne aspekty aktywności obywatelskiej w kontekście piotrkowskim. W rozmowie z licealistami pojawił się też wątek współpracy pokoleniowej między posłem a prezydentem miasta — element, który ma sprzyjać angażowaniu młodych ludzi w lokalne inicjatywy.

“Chcę mówić o tym, że polska polityka to nie tylko polityczny spór, ale również życzliwe prowadzenie dialogu i dochodzenie do wspólnych rozwiązań”
— Adrian Witczak

Spotkania z udziałem samorządowców i posła mają wzbogacić szkolne zajęcia z edukacji obywatelskiej oraz zachęcić licealistów do praktycznego podejścia do kwestii publicznych. II LO w Piotrkowie staje się miejscem, gdzie młodzież może zadać pytania i poznać mechanizmy działania instytucji, które wpływają na życie miasta.

na podstawie: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego.

Autor: krystian