Ponad 600 biegaczy z całej Polski rywalizowało w nocnym półmaratonie w Piotrkowie

Piotrków Trybunalski rozbłysnął sportową energią podczas 9. Nocnego Półmaratonu, który przyciągnął rekordową liczbę biegaczy z całej Polski. Emocje sięgały zenitu, a rywalizacja na trasie dostarczyła niezapomnianych wrażeń zarówno zawodnikom, jak i kibicom.
- Nocny Półmaraton w Piotrkowie Trybunalskim przyciągnął setki biegaczy z różnych zakątków kraju
- Kenijscy mistrzowie dominowali na trasie półmaratonu w Piotrkowie Trybunalskim
Nocny Półmaraton w Piotrkowie Trybunalskim przyciągnął setki biegaczy z różnych zakątków kraju
W sobotni wieczór ulice Piotrkowa Trybunalskiego zamieniły się w arenę sportowych zmagań, gdy ponad 600 uczestników stanęło na starcie 9. edycji Nocnego Półmaratonu oraz towarzyszącego mu ćwierćpółmaratonu. Zawodnicy reprezentowali różne regiony Polski od województwa łódzkiego po Warszawę, Lublin, Kielce czy Sosnowiec. To kolejny rekord frekwencji tej imprezy, która z roku na rok zyskuje coraz większą popularność.
Biegacze mieli do wyboru dwie trasy: klasyczny półmaraton o długości 21 kilometrów oraz krótszy, ponad 5-kilometrowy bieg dla tych, którzy chcieli spróbować swoich sił na mniej wymagającym dystansie. Wśród startujących nie zabrakło stałych bywalców piotrkowskich biegów, którzy wracają tu co roku, by zmierzyć się z trasą i atmosferą wydarzenia.
Dzisiaj podjąłem decyzję, żeby przyjechać na maraton do Piotrkowa. Udało się i wygrałem. Wyznaczyłem sobie komfortowe tempo i okazało się, że wystarczyło na pierwsze miejsce” powiedział Michał Kołomański ze świętokrzyskiego, triumfator ćwierćpółmaratonu.
Kenijscy mistrzowie dominowali na trasie półmaratonu w Piotrkowie Trybunalskim
Najlepsi zawodnicy tegorocznej edycji to przedstawiciele BENEDEK-TEAM z Kenii, którzy zdobyli najwyższe miejsca zarówno w kategorii mężczyzn, jak i kobiet. Wśród panów zwyciężył Tonui Albert Kipkorir z czasem 1:08:11, pokonując trasę ze średnim tempem 3:13 na kilometr. Tuż za nim uplasowali się Rono Kennedy Kipkemoi oraz Chepkiyeng John Kipkemoi wszyscy reprezentujący ten sam klub.
W rywalizacji pań najlepsza okazała się Jebet Benedek Valentine z wynikiem 1:12:57. Za nią finiszowały Jacinta Kavindu Paul oraz Kaino Lina Jepkemoi, również członkinie BENEDEK-TEAM. Ich osiągnięcia potwierdzają dominację kenijskich biegaczy na światowej scenie półmaratonów.
Uroczyste wręczenie nagród odbyło się w obecności prezydenta miasta Juliusza Wiernickiego oraz jego zastępców Katarzyny Pabich-Gaj i Piotra Kulbata. W wydarzeniu uczestniczyli także przewodniczący Rady Miasta Mariusz Staszek, sekretarz miasta Włodzimierz Lasek oraz dyrektorzy miejskich instytucji kultury i sportu.
Piotrków Trybunalski po raz kolejny udowodnił, że jest ważnym punktem na mapie biegowej Polski, oferując zawodnikom doskonałą organizację i wyjątkową atmosferę nocnych zmagań. Już teraz mieszkańcy mogą zacząć planować udział w przyszłorocznej edycji tego dynamicznego wydarzenia.
Według informacji z: Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego
Ostatnie Artykuły

W Czarnocinie oddano hołd patronowi łódzkich policjantów sprzed 147 lat

Młodzi odkrywcy z regionu łódzkiego pokazali, jak nauka wciąga od pierwszej próby

Majówkowe objazdy autobusów w Piotrkowie. Centrum zmieni się na kilka godzin

Las Bugajski znów przypomniał o zbrodni. Padły słowa pamięci

EkoCUDO i EkoTALERZ - Piotrków ogląda dziś dziecięcą ekologiczną wyobraźnię

Majówka w Piotrkowie bez nudy. Korty i muzeum w centrum uwagi

Rynek w niebieskim świetle – Piotrków znów mówił o autyzmie

Bezpłatne szkolenia dla NGO wracają. W Piotrkowie padnie temat budżetu

Na Wierzejach po sygnałach mieszkańców zmienił się teren przy pętli

Łąka w miniaturze - piotrkowskie warsztaty botaniczne dały ekologiczny efekt
![[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce](/images/mecz/thumbnails/corotop-gwardia-opole-piotrkowianin-piotrkow-trybunalski-29042026-2827.webp)
[PIŁKA RĘCZNA] Corotop Gwardia Opole – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 28:27 w ORLEN Superlidze – dramat gości w końcówce

W Nowej Wsi policjanci ostrzegli uczniów przed hejtem i codziennymi pułapkami

PSZOK przy Orlej będzie czynny krócej. Miasto zapowiada zmianę godzin

