Uczczą pamięć ofiar w Pieńkach Karlińskich
W 80. rocznicę tragicznych wydarzeń w Pieńkach Karlińskich, mieszkańcy uczczą pamięć 52 osób rozstrzelanych przez hitlerowców w 1944 roku. Wydarzenie to będzie miało miejsce 23 czerwca 2024 roku o godzinie 14:00 i obejmie uroczyste nabożeństwo w intencji pomordowanych.
  1. 80. rocznica rozstrzelania 52 osób przez hitlerowców.
  2. Uroczyste nabożeństwo w intencji pomordowanych.
  3. Wydarzenie odbędzie się 23 czerwca 2024 roku o godz. 14:00.
  4. Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Piotr Łączny, zaprasza wszystkich do udziału.

W dniu 23 czerwca 2024 roku, mieszkańcy oraz przedstawiciele środowisk kombatanckich spotkają się, aby wspólnie uczcić pamięć ofiar tragicznych wydarzeń z 1944 roku. Tego dnia, dokładnie 80 lat temu, hitlerowcy rozstrzelali 52 osoby w Pieńkach Karlińskich, co pozostaje jednym z najbardziej bolesnych momentów w historii regionu.

Starosta Powiatu Piotrkowskiego, Piotr Łączny, w imieniu organizatorów, serdecznie zaprasza wszystkich mieszkańców oraz szczególnie środowiska kombatanckie do udziału w tym ważnym wydarzeniu. "Chcemy wspólnie oddać hołd ofiarom i przypomnieć sobie o okrucieństwach wojny, które dotknęły nasze społeczności" - powiedział starosta.

Uroczyste nabożeństwo w intencji pomordowanych rozpocznie się o godzinie 14:00. Będzie to okazja do wspólnej modlitwy oraz refleksji nad losem tych, którzy zginęli w tragicznych okolicznościach. Organizatorzy liczą na liczny udział mieszkańców, aby wspólnie oddać cześć tym, których życie zostało brutalnie przerwane.

Wydarzenia takie jak to przypominają nam o konieczności pielęgnowania pamięci historycznej i edukacji przyszłych pokoleń o dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce na naszych ziemiach. Udział w nabożeństwie to nie tylko gest pamięci, ale także wyraz szacunku dla ofiar i ich rodzin.


Źródło: Powiat Piotrkowski