Policja zabezpiecza rajd rowerowy w Wolborzu: przypomnienie o bezpieczeństwie
Wiosna to idealny czas dla miłośników jednośladów. Policja przypomina o zasadach bezpieczeństwa dla rowerzystów, aby każdy mógł cieszyć się bezpieczną jazdą.
  1. Policjanci zabezpieczali rajd rowerowy w Wolborzu.
  2. Rozdano elementy odblaskowe dla rowerzystów.
  3. Przypomniano o obowiązkowym wyposażeniu roweru.
  4. Podkreślono znaczenie kasku i kamizelki odblaskowej.

Wiosna w pełni, a pogoda za oknem zachęca do aktywności na świeżym powietrzu. Ten czas doskonale wykorzystują pasjonaci jednośladów. Dbając o ich bezpieczeństwo, policjanci wzięli udział w zabezpieczeniu rajdu rowerowego w Wolborzu, przypominając o zasadach bezpieczeństwa niechronionym uczestnikom ruchu drogowego.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego na co dzień dbają o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego i reagują na łamanie przepisów. Aby przekazać podstawowe zasady bezpieczeństwa rowerzystom, zabezpieczali również rajd rowerowy, który odbył się w Wolborzu. Mundurowi podczas spotkania z miłośnikami jednośladów porozmawiali o bezpiecznym poruszaniu się po drodze, zasadach korzystania ze ścieżek rowerowych i przejazdów dla rowerów, a także o obowiązkowym i dodatkowym wyposażeniu jednośladu.

Policjanci przypominają, że obowiązkowym wyposażeniem roweru jest co najmniej jedno światło odblaskowe barwy czerwonej o kształcie innym niż trójkąt, umieszczone z tyłu, w miejscu widocznym dla innych uczestników. Co najmniej jedno światło pozycyjne barwy czerwonej, światło pozycyjne barwy białej lub żółtej selektywnej umieszczone z przodu roweru, w miejscu gdzie widoczne jest dla innych uczestników i daje możliwość oświetlenia drogi. Co najmniej jeden działający hamulec oraz dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. Pamiętajmy również, że kask rowerowy ochronny czy kamizelka odblaskowa, choć nie są obowiązkowym wyposażeniem, mają bardzo duży wpływ na poprawę naszego bezpieczeństwa.

Aby poprawić bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego, rozdano także elementy odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego Oddział Terenowy w Piotrkowie Trybunalskim. Rajd przebiegł bezpiecznie i był to doskonały moment na przypomnienie zasad bezpieczeństwa dla starszych i młodszych uczestników ruchu drogowego.


Według informacji z: Policja Piotrków Trybunalski