DSC_3228
Marta Kępska została Wolontariuszką Roku 2023 oraz Wolontariuszką Publiczności w Piotrkowie Trybunalskim. Nagrodę wręczono podczas wieczornej uroczystej gali zorganizowanej w Miejskim Ośrodku Kultury.
 
Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC” uhonorowało wyjątkowe osoby, które swoimi działaniami niosą bezinteresowną pomoc potrzebującym.  Podczas uroczystego wieczoru - Gali Wolontariatu 2023, w Miejskim Ośrodku Kultury członkowie kapituły jednogłośnie wybrali Martę Kępską jako Wolontariusza Roku 2023. Laureatka sięgnęła także po tytuł Wolontariusza Publiczności.

- Jestem bardzo szczęśliwa, oszołomiona. Ta nagroda to bardzo duże wyróżnienie. Każda pomoc drugiemu człowiekowi uskrzydla i dodaje radości. Może się komuś wyda dziwne, nie na miejscu, że cieszymy się z takich nagród, ale każdy z nas jest tylko człowiekiem. Jeżeli te nasze działania spotykają się z takim zainteresowaniem i z taką wdzięcznością, to jest to piękne i miłe - mówi Marta Kępska, Wolontariusz Roku i Wolontariusz Publiczności w 2023 roku.

Nagrody i wyróżnienia dotarły również do pozostałych nominowanych wolontariuszy oraz członków aktywnie wspierających inicjatywy Stowarzyszenia Przyjaciół Dzieci i Młodzieży „HARC”. 
Zwyciężczyni otrzymała także nagrodę specjalną od prezydenta Krzysztofa Chojniaka.

- Na terenie Piotrkowa dużo osób angażuje się w bezinteresowną pomoc, to daje im radość, satysfakcję, a ci którzy na tę pomoc czekają, otrzymują ją. Natomiast nie byłoby wolontariuszy, gdyby nie działania takich ludzi jacy są m.in. w stowarzyszeniu "HARC", którzy inspirują również młodych, aby ci w przyszłości podejmowali podobne działania - mówi Krzysztof Chojniak, prezydent miasta Piotrkowa.

 Na zakończenie uroczystej gali dla zgromadzonej publiczności wystąpił Piotr Bukartyk.