UM Piotrków Trybunalski: Noc Bibliotek za nami
Było literacko, muzycznie, naukowo, artystycznie i tajemniczo takimi słowami można podsumować Noc Bibliotek, która odbyła się w Mediatece 800-lecia w minioną sobotę (7.10). Tegoroczna akcja odbywała się pod hasłem Absurd nie czytać.
Tegoroczne święto bibliotek w naszym mieście rozpoczęło się o godz. 16.00 warsztatami familijnymi. Mediateka 800-lecia zaplanowała dla wszystkich niezapomnianą dawkę wrażeń oraz atrakcji. Nie zabrakło konkursów dla dzieci i dorosłych oraz animacji dla najmłodszych.
Jednym z wydarzeń było spotkanie z pisarką Aleksandrą Maludy. Autorka powieści z historią w tle opowiadała o początkach swojej pracy pisarskiej oraz gatunku, w którym się specjalizuje. - Nie zabrakło również opowieści o motywach powstawania kolejnych książek, podróżach w czasie, o syberyjskich bezdrożach i zainteresowaniu historią relacjonują spotkanie pracownicy MBP.
O godz. 18.00 w bibliotece wybrzmiał koncert Michała Rudasia, polskiego piosenkarza muzyki pop, raga, etno i soul. Noc bibliotek zwieńczyły biblioteczne podchody.
Noc Bibliotek to ogólnopolska akcja przekonująca do czytania poprzez promocję lokalnych bibliotek jako najbliższych miejsc spotkań z kulturą, z różnorodnymi zasobami i bezpłatną ofertą dla społeczności, sprzyjających wymianie idei i integracji. Tegoroczna akcja odbyła się pod hasłem Absurd nie czytać.
Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego,
piotrkow.pl/nasze-miasto-t70/aktualnosci-a75/noc-bibliotek-za-nami-r1134
Autor: krystian