Bez tytułu — kopia
Europejska Sieć Zapobiegania Przestępczości (EUCPN) działająca przy Komisji Europejskiej we współpracy z Europolem organizują kampanię
 „V Europejski Dzień Przeciwdziałania Włamaniom do Domów”. Akcja odbędzie się w ponad 20 państwach UE.
Celem inicjatywy jest wzrost świadomości społecznej na temat możliwości zabezpieczenia nieruchomości, zwłaszcza domów i mieszkań przed włamaniami. Główne wydarzenia organizowane w ramach kampanii zaplanowane są na 21 czerwca, jednak w praktyce akcja obejmować będzie cały tegoroczny sezon wakacyjny.
W działania zaangażowana będzie w szczególności Policja, poprzez rozpowszechnianie materiałów informacyjnych dotyczących zabezpieczenia nieruchomości przed włamaniami, jak również poprzez kontakty ze społecznościami lokalnymi podczas pikników z udziałem funkcjonariuszy Policji.
Intensyfikacja działań informacyjnych dotyczących tego rodzaju problematyki może skutecznie przełożyć się na jakość życia mieszkańców, zwłaszcza w aspekcie zwiększenia bezpieczeństwa ich własności.  
Na stronie EUCPN dostępna jest obszerna broszura w języku polskim (publikujemy ją również w załączniku) dotycząca zapobiegania włamaniom, a materiały odnośnie kampanii publikowane będą na stronie europejskiej sieci pod adresem: https://eucpn.org/
 

Załączniki artykułu

PL_paper domestic burglary (Pobrań: 5)