8-1601662094-1619424076-1652865738
Do 31 maja można zgłaszać kandydatów do Złotej Wieży Trybunalskiej. W tym roku Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego wręczy statuetkę po raz 48.
Złota Wieża Trybunalska to coroczna honorowa nagroda dla jednego mieszkańca Piotrkowa przyznawana - od 1971 roku - za szeroko pojęty dorobek w zakresie twórczości, upowszechniania kultury, działalności społecznej, edukacyjnej i promowania miasta.
O tym, komu przypadnie kolejna statuetka zdecyduje Kapituła Złotej Wieży Trybunalskiej, którą tworzy Zarząd TPPT, przy udziale przedstawiciela piotrkowskiego Muzeum i dotychczasowych laureatów.

Kandydatów wraz z charakterystyką ich działalności i zasług dla miasta, mogą zgłaszać mieszkańcy Piotrkowa, organizacje, stowarzyszenia społeczne i związki twórcze działające w Piotrkowie Trybunalskim.
Zgłoszenia należy kierować do sekretariatu towarzystwa na adres: Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego (ul. Rycerska 6) lub drogą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. w terminie do dnia 31 maja.