Dekoracyjna listwa oświetleniowa ścienna

Oświetlenie ledowe ścian to rodzaj dekoracji wewnętrznej, którą montuje się na ścianie po środku albo tuż pod samym sufitem. Może być wykonana z różnych, wysokiej jakości materiałów, takich jak aluminium, styropian czy poliuretan co sprawia, że będą służyć jako ozdoba wnętrz przez długie lata. Aby skutecznie wypełniła swoje przeznaczenie, listwa oświetleniowa ścienna musi być połączona z taśmą LED, którą można zwykle kupić w zestawie. Oświetlenie LED ściany zawiera kilka lub kilkanaście źródeł mocnego aczkolwiek rozproszonego światła. Są to przeważnie diody LED lub żarówki.

Listwa oświetleniowa ścienna coraz częściej służy jako oświetlenie główne m.in. do salonów i sypialni. Zwykle jednak stanowi dodatkowe klimatyczne źródło światła w ww. pomieszczeniach, a także w kuchniach, łazienkach czy korytarzach. Dzięki swoim właściwościom, takim jak energooszczędność, długi czas pracy i małe rozmiary, oświetlenie ledowe ścian stało się popularnym wyborem dla osób pragnących niewielkim kosztem, w prosty sposób uatrakcyjnić oblicze swojego mieszkania. Oświetlenie LED ściany, może być również stosowane do oświetlania elementów dekoracyjnych na ścianach, takich jak obrazy lub rzeźby.

Listwa oświetleniowa ścienna to innowacyjny produkt charakteryzujący się gustownym designem, który z powodzeniem można wykorzystać w aranżacji klasycznej jak i modernistycznej. Listwy są odporne na uszkodzenia mechaniczne jak i na działanie wody i wilgoci. Stąd bez problemu produkt można stosować niemal w każdym pomieszczeniu.

Oświetlenie ledowe ścian jak i same listwy składają się z bardzo lekkich elementów. Dzięki temu ich montaż nie sprawi żadnych kłopotów nawet osobom bez doświadczenia. Nie ma potrzeby zatrudniania fachowców, co pozwoli zaoszczędzić pieniądze. Szybki, nieskomplikowany montaż pozwoli w krótkim czasie uzyskać zadowalający efekt wizualny.

Oświetlenie LED ściany to obecnie jeden z najatrakcyjniejszych sposobów na odmianę charakteru wnętrza. Elegancki dodatek do wnętrz, tworzący gustowny wystrój. Listwy oświetleniowe ścienne różnią się wielkością i kształtem, dzięki czemu każdy klient znajdzie dekorację odpowiadającą indywidualnym potrzebom.